Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 26 kwietnia 2013

Ważna informacja

W imieniu grupy robotniczej str. 1W imieniu grupy robotniczej str. 2

4 komentarze:

Portier pisze...

Bardzo dyskusyjna sprawa. Powiedziałbym, że tam gdzie ktoś ucierpiał na zdrowiu (np. w wyniku pobicia),stracił swoją własność czy był więziony za działalność opozycyjną, tam oczywiście ojczyzna powinna o nim pamiętać, również w wymiarze finansowym, ale jakaś urawniłowka byłaby tu stanowczo chichotem historii.

A więc nie funkcje, nie lata, ale tylko i wyłącznie konkrety jako podstawa do czegokolwiek. No i jest jeszcze pytanie: do czego.

Anonimowy pisze...

Oby powstał akt prawny dający satysfakcynujące dawnych bojowników rozwiązanie. By wynagrodzić zasłużonych (sam znam parę osób, które niedyś aktywnie sprzeciwiały się komunie, a dziś żyją w skrajnej biedzie), ale nie dopuścić do honorów i gratyfikacji cwaniaków. By - patrząc na skandaliczny wyrok w sprawie posłaniki Sawickiej - nie ośmieszać państwa polskiego.

Anonimowy pisze...

Pani Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz będąc na uroczystości odsłonięcia tablicy w Szpitalu Klinicznym w Ligocie upamiętniającej powstanie Solidarności powiedziała, że będzie się starać, aby dla opozycyjnych działaczy solidarności a będących w trudnej sytuacji finansowej, zdrowotnej powstał dom "zasłużonego ". Ale na razie jest o tym projekcie cisza.

Anonimowy pisze...

Ta sprawa to dowód słabości państwa polskiego, te sprawy już dawno powinny być załatwione. Dlaczego uwagę zaprząta tyle mało ważnych spraw a te istotne są pomijane? to tak jak w naszej uczelni, niby coś się dzieje, ale tak naprawdę drepczemy w miejscu. Brak prawdziwego lidera jest aż za bardzo widoczny...