Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Ankieta

3 kwietnia zamieściłem interaktywną ankietę dotyczącą anonimowości dyskusji na blogu. Dotąd wypełniło ją 47 osób. Za parę dni podsumuję wyniki ankiety i proszę Czytelników o zabranie głosu w tej ważnej sprawie.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Anonimowość naszych komentarzy i informacji wynika z naszej słabości: braku odwagi i strachu przed konsekwencjami. Trzeba jednak dodać, że jest ona ze wszech miar uzasadniona. Bowiem dotychczasowe doświadczenia pokazują, że odwaga jest bardzo droga, a ludzie, którzy wyrażają odmienne poglądy i opinie od "jedynie słusznych" są krzywdzeni i poniewierani, do utraty pracy włacznie. W naszej uczelni nie ma jeszcze kultury polemiki, w której rządzący korzystają z racji adwersarzy. U nas osoby mające inne zdanie uważa się za osobistych wrogów, a nie za partnerów do rozmowy. Jest to słabość władzy. Anonimowe uwagi czytane przez rzadzących pozwalają choć odrobinę trzymać ich przy zdrowych zmysłach.

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze, bohaterów w populacji jest bardzo mało. I nie wszyscy muszą być bohaterami. 99% tych nie-bohaterów chce spokojnie pracować, cieszyć się, kochać. Anonimowość sprzyja temu.

Anonimowy pisze...

Degradacja etosu akademickiego i zwykłego ludzkiego honoru jest kontynuacją z poprzedniej ekipy. Przeciąganie tej sprawy i bezkarność stają się coraz bardziej odczuwalne i szkodliwe. Takich właśnie wybraliśmy, więc większości to chyba odpowiada.Również stawianie się ponad prawem wzorem cezarów staje się nudne. Nagradzane są miernoty sprzyjające władzy takie jak doktorantka kuraszewska.

Anonimowy pisze...

W reakcji na wypowiedź z 29.04 12:35, z całym szacunkiem, jawna odpowiedź ma być dowodem na odwagę? To pokazuje jak nisko upadły polskie szkoły wyższe i w ogóle debata publiczna. Kabaret, kpiny, udawane poglądy skądś zapożyczone, miast rzeczowej, jawnej dyskusji. Dokąd zatem zmierzamy jako społeczeństwo?!