Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Dyskusja akademicka - Studenci

Tak się złożyło, że na końcu cyklu ”Dyskusja Akademicka” znalazły się sprawy studenckie. Nie oznacza to, iż uważam zagadnienia dotyczące dydaktyki za mniej istotne niż np. problemy pracowników. Zawsze uważałem, że nauka i dydaktyka to są dwa podstawowe obszary decydujące o obliczu i poziomie każdej uczelni. Bez studentów żadna uczelnia po prostu nie może istnieć. Niebawem odbędę spotkania ze studentami-elektorami by usłyszeć od nich samych jakie mają problemy i co wymaga zmian. Pamiętam świetnie spotkania z 2008 roku ze studentami; dyskusje były bardzo merytoryczne, ujęła mnie otwartość i dociekliwość moich rozmówców. Z pewnością podobnie będzie także za parę dni na spotkaniach ze studentami, czekam na nie z przyjemnością.

11.03.2011: jakość nauczania
08.08.2010: List od studenta
22.04.2010: Ocena procesu dydaktycznego przez Studentów
13.07.2009: Sprawy studenckie

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Studenci to bardzo ważna grupa wyborcza. I nie jest to frazes. A dlaczego? Ponieważ są to ludzie młodzi, nie skażeni obecną rzeczywistością, zdolni do kierowania się zdrowymi emocjami. Studenci doskonale rozumieją wydarzenia rodem z księżyca i potrafią im się przeciwstawić. Wierzę, że zrobią to i tym razem. Oddzielą ziarno od plew. Ludzie tacy jak Sieroń nie mają u nich szans. Ręczę, że się na to nie nabiorą. Głowa do góry panie Prof. Pluskiewicz !