Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 15 kwietnia 2012

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA WYBORÓW

Uczelniana Komisja wyborcza informuje, że zgodnie z §5 pkt2 Regulaminu Wyborów Ogólnouczelnianych i Wydziałowych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na kadencję 2012-2016 wybory wydziałowe (19 kwietnia 2012r.) odbywają się na zebraniach wyborczych w czasie określonym regulaminem tj. od godz. 9.00 dla grupy profesorów i doktorów habilitowanych, od godz. 11.00 dla grupy nauczycieli akademickich bez stopnia doktora habilitowanego oraz od godz. 14.00 dla grupy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, aż do momentu wybrania przedstawicieli w danej grupie wyborców.

Miejsce zebrań wyborczych określa Wydziałowa Komisja Wyborcza.


[Przesłano przez: Robert D. Wojtyczka]

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dobrze, że Uczelniana Komisja Wyborcza przypomniała nam, że wybory do organów kolegialnych (Senat, Rady Wydziałów), a także do Uczelnianego Kolegium Wyborczego odbywają się na zebraniach wyborczych. W naszej uczelni jest to nowość (wyjątek wybory do Senatu z grupy samodzielnych pracowników nauki, Zebranie Uczelnianego Kolegium Elektorskiego). Jest to zgodna z literą prawa forma wyborcza, stosowana w wielu uczelniach. Ma ona swoje plusy: skraca procedurę wyborczą, ale ma też minusy, głównie w uczelniach medycznych, gdzie trudno jest na jedną godzinę zebrać całą grupę wyborczą, z racji pełnienia przez większość z nas obowiązków klinicznych. Nie ma też zapisu prawnego określającego ważność takiego zebrania wyborczego (wymóg kworum). Niestety zapisy prawne w Statucie i Regulaminie Wyborczym odnośnie wydziałowych zebrań wyborczych są enigmatyczne i właściwie nie ma jednoznacznych zapisów: Jak takie zebranie ma przebiegać? Paragraf 75 pkt1. Statutu jednoznacznie nakazuje, że zasady i tryb przeprowadzenia wyborów w zakresie nieuregulowanym w Statucie określa regulamin wyborów uchwalony przez Senat na wniosek Uczelnianej Komisji Wyborczej. To kolejny "kwiatek prawny", który odkrywamy w trakcie wyborów SUM na kadencję 2012-2016.
Prof. A. Kochańska