Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 11 września 2019

Wrześniowa zagadka

Proszę o odgadnięcie co oznaczają poniższe liczby:

2600
3300
3600
4750
5500
6750
7500

Czekam na odzew Czytelników.

8 komentarze:

absolwent.sum pisze...

Podejrzewam, że wysokość wynagrodzeń brutto, najpewniej od 1. stycznia przyszłego roku, z uwagi na 2600.

Tylko skąd to 7500?

Unknown pisze...

Też podejrzewam ,że są to dolne granice widełek wynagrodzeń dla nauczycieli akademickich

Anonimowy pisze...

Czyli dla przypomnienia - lekarz specjalista w szpitalu jeśli podpisze "lojalkę" ma podstawy 6750 PLN. Na uczelni medycznej mającej kształcić lekarzy jak widać jedynie jedno stanowisko - pewnie profesor (po nowemu) dotychczas zatrudniony jako profesor zwyczajny będzie zarabiać więcej. Żadna motywacja do pracy!

Anonimowy pisze...

3300 to w SUM pensja brutto asystenta z doktoratem.

Anonimowy pisze...

A czy coś już wiadomo w sprawie składu Rady Dziedziny i Rad Dyscyplin?
Na niektórych Uczelniach jest to transparentne - oparte o dorobek (jak wynika np. ze strony Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu). A u nas?
Pewnie jak zwykle... biorąc pod uwagę Statut SUM.

Anonimowy pisze...

Pełna lista płac na SUM.
http://solidarnosc-sum.eu/index.php?page=6&file=490
Dla porównania pensja adiunkta w Niemczech to około 4500 Euro brutto.
Uwzględniając stawkę benzyny:
adiunkt w Polsce przejedzie za pensję 5062 * 0,7 / 5 = 709 km
a u sąsiadów (4500 * 0,7 (podatek) / 1,43 (cena benzyny)) = 2200 km
Uwzględniłem podatek. Bez będzie oczywiście proporcjonalnie więcej.
Reasumując, Polski adiunkt przejedzie 3-razy krótszą drogę niż jego kolega. Czyli zarobki adiunkta są realnie 3-krotnie niższe w Polsce niż w Niemczech. To nawet już nie jest żenujące. To jest po prostu tragiczne. Nie ma chyba na SUM jednostki, która nie boryka się z brakiem kadry. Młodzi wykształceni ludzie więcej zarobią w każdej firmie niż na uczelni. I po prostu w pracy naukowej nie widzą przyszłości (w tym finansowej).
A wykształceni adiunkci i osoby po habilitacji pracują jeszcze siłą rozpędu, choć i tu można zaobserwować spory trend ucieczki z SUM do przemysłu.
Wniosek: nie będzie dobrej nauki w najbliższej przyszłości.

absolwent.sum pisze...

Szanowny Panie/Szanowna Pani,

statut SUM został przyjęty, bez ani jednego głosu sprzeciwu, także nie do końca rozumiem żale w chwili obecnej.
Trzeba było aktywnie uczestniczyć w procesie konsultacji statutu, teraz żale są próżne

Na WUM to wygląda tak
https://www.wum.edu.pl/node/12877

Z drugiej strony, zawsze można zaaplikować do Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu czy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Może akurat rozpatrzą aplikację pozytywnie.

Na SUM świat się nie kończy :)

Anonimowy pisze...

Jeśli adiunkci zarabiają mało to co mają powiedzieć asystenci i wykładowcy, pracujący często bez awansu po kilkanaście lat na tym samym stanowisku?