Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 7 marca 2019

Najnowsze rankingi naukowe pracowników SUM

Czterdziesty piąty numer Newslettera Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przedstawione tabele były i są przedmiotem wielu dyskusji zarówno w katedrach jak i w rozmowach prywatnych (te są w większości). Okazuje się, że wielu wybitnych naukowców (a jest ich w uczelni ca 250 osób) próżno tam szukać. Jedynie profesorowie i docenci, którzy znajdują się chociaż na jednej z przedstawionych list, powinni mieć etaty naukowe i oczywiście wysokie wynagrodzenia, może najwyższe z możliwych (bo to oni robią naukę w naszej uczelni i przynoszą jej splendor w tym zakresie). Pozostali powinni znależć się w grupie nauczycieli na etatach dydaktycznych, które również są bardzo potrzebne, ponieważ dydaktyka w naszej uczelni ogromnie kuleje i wymaga dogłębnej analizy i stosownych działań. Zasilenie tej grupy samodzielnymi pracownikami może okazać się nader korzystne. Od czegoś trzeba przecież zacząć i samodzielni powinni zacząć właśnie od siebie. Innej analizy wymaga- zdaniem wielu dyskutantów- prześledzenie dorobku naukowego nowo mianowanych profesorów w ostatnim okresie. Niektórych nie ma bowiem na żadnej liście, za co więc otrzymali oni tytuły? Czy w naszej uczelni sprawy te są sprawiedliwie rozstrzygane? Czy wszyscy mają poczucie dobrze spełnionego obowiązku i mogą śmiało spojrzeć w swoje oczy w lustrze?

Anonimowy pisze...

Kolejnej analizy wymaga ile osób z tej było pierwszymi Autorami oraz jaki był procentowy wkład w zależności od miejsca w polu autorskim. W cale nie oznacza, że osoby których tu nie ma nic nie robią (a może nawet odwrotnie - tzw. mrówki). Generalnie osoby które publikują/PISZĄ doskonale wiedzą o co chodzi w większości tego typu zestawień. Z tego co przedmówca napisał należałoby dać największe pensje Kierownikom Jednostek, bo w przeważającej części mają oni najwyższe lokaty. Pewnie bardzo dobry pomysł, bo dobrze motywują zespoły.

Proszę również zwrócić uwagę na miejsce naszego Uniwersytetu w tych rankingach.
Znalezienie dobrego i sprawiedliwego/UCZCIWEGO rozwiązania nie będzie proste.

Anonimowy pisze...

rankingi rankingami, ale ktoś tam z tej "czołówki" nie gra fair i z kogo studenci maja brać przykład :( https://forbetterscience.com/2017/01/12/the-western-blot-doctors-of-silesia/