czwartek, 7 marca 2019

Najnowsze rankingi naukowe pracowników SUM

Czterdziesty piąty numer Newslettera Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przedstawione tabele były i są przedmiotem wielu dyskusji zarówno w katedrach jak i w rozmowach prywatnych (te są w większości). Okazuje się, że wielu wybitnych naukowców (a jest ich w uczelni ca 250 osób) próżno tam szukać. Jedynie profesorowie i docenci, którzy znajdują się chociaż na jednej z przedstawionych list, powinni mieć etaty naukowe i oczywiście wysokie wynagrodzenia, może najwyższe z możliwych (bo to oni robią naukę w naszej uczelni i przynoszą jej splendor w tym zakresie). Pozostali powinni znależć się w grupie nauczycieli na etatach dydaktycznych, które również są bardzo potrzebne, ponieważ dydaktyka w naszej uczelni ogromnie kuleje i wymaga dogłębnej analizy i stosownych działań. Zasilenie tej grupy samodzielnymi pracownikami może okazać się nader korzystne. Od czegoś trzeba przecież zacząć i samodzielni powinni zacząć właśnie od siebie. Innej analizy wymaga- zdaniem wielu dyskutantów- prześledzenie dorobku naukowego nowo mianowanych profesorów w ostatnim okresie. Niektórych nie ma bowiem na żadnej liście, za co więc otrzymali oni tytuły? Czy w naszej uczelni sprawy te są sprawiedliwie rozstrzygane? Czy wszyscy mają poczucie dobrze spełnionego obowiązku i mogą śmiało spojrzeć w swoje oczy w lustrze?

Anonimowy pisze...

Kolejnej analizy wymaga ile osób z tej było pierwszymi Autorami oraz jaki był procentowy wkład w zależności od miejsca w polu autorskim. W cale nie oznacza, że osoby których tu nie ma nic nie robią (a może nawet odwrotnie - tzw. mrówki). Generalnie osoby które publikują/PISZĄ doskonale wiedzą o co chodzi w większości tego typu zestawień. Z tego co przedmówca napisał należałoby dać największe pensje Kierownikom Jednostek, bo w przeważającej części mają oni najwyższe lokaty. Pewnie bardzo dobry pomysł, bo dobrze motywują zespoły.

Proszę również zwrócić uwagę na miejsce naszego Uniwersytetu w tych rankingach.
Znalezienie dobrego i sprawiedliwego/UCZCIWEGO rozwiązania nie będzie proste.

Anonimowy pisze...

rankingi rankingami, ale ktoś tam z tej "czołówki" nie gra fair i z kogo studenci maja brać przykład :( https://forbetterscience.com/2017/01/12/the-western-blot-doctors-of-silesia/