środa, 29 marca 2017

Uwagi o polskiej nauce

Prawda, rzetelność i transparentność – utracone wartości nauki w Polsce

8 komentarze:

Anonimowy pisze...

tzw. "wielka nauka", a starsi ludzie nie maja na leki. Cytat:
"Emeryci i renciści wpadają w depresję z powodu głodowych wysokości rent i emerytur.Wiadomo, że nawet jeśli stan zdrowia im na to pozwoli na zatrudnienie w tym wieku mało kto może liczyć. Co za bzdury wypisujecie emeryt czy rencista powinien mieć wystarczające środki na wykupienie lekarstw, porobienie opłat i żywność. W gospodarstwie jednoosobowym, gdzie renta wynosi 750 zł brutto miesięcznie jest to wręcz niemożliwe więc o czym wy piszecie i tak ludzie są silni i odporni psychicznie,ze jeszcze to znoszą".

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/uczucia/news-co-czwarty-senior-ma-depresje,nId,2374590#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Anonimowy pisze...

Szok. Czy tak wygląda nauka w Polsce:
"Oferował pośrednikowi 900 tys. zł za załatwienie dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekt informatyczny, którym kierował. CBA zatrzymało pracownika jednej z warszawskich uczelni za próbę wręczenie łapówki. Projekt miał być realizowany w prywatnej spółce, a dotacja miała wynieść sześć mln zł".
z onet.pl

Anonimowy pisze...

Czyżby po wiely latach jest nadzieja na przyszłość ? Apel marszalka dr Kornela Mazowieckiego:
Dążenie do prawdy to imperatyw każdego naukowca. Nie kariera, a pasja poznawcza jest motorem odkryć i wynalazków. Transparentność można traktować jako pewien wymiar prawdy, dlatego zasługuje ona na szczególne miejsce w hierarchii wartości. Z pewnością są instytuty i uczelnie, które zachowują wysokie standardy moralne i naukowe. Są jednak niestety i takie, gdzie odważne idee oraz młodzi, zdolni naukowcy nie mają szans na rozwój. Niejawne i nieformalne powiązania z czasów PRL nadal są tam żywe.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/wypowiedz.xsp?posiedzenie=38&dzien=1&wyp=227&type=A&symbol=WYPOWIEDZ_POSLA&id=255

Anonimowy pisze...

Teraz widać co się dzieje z grantami.Tak, szok to za mało powiedziane.

Anonimowy pisze...

Kariery i stanowiska, chęć zdobycia tytułów to główny cel istnienia uczelni

Anonimowy pisze...

Dobry wieczór,

Czy mógłbym uzyskać informację na ile wyceniona jest 1h zajęć dydaktycznych na uczelniach publicznych?

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Anonimowy pisze...

Mówi o tym rozporządzenie Rektora, które powinno być uaktualniane przed każdym rozpoczynającym się rokiem akademickim. Stawka za godzinę dydaktyczną zależy od zajmowanego stanowiska.Powinna być udostępniana na stronach uczelni przez Dział Studiów i Studentów, ale próżno tam szukać. Pretensje proszę zgłaszać do uczelni, bo nie jest ona zainteresowana podawaniem rzetelnych informacji pracownikom.

Anonimowy pisze...

No właśnie, dlaczego to jest tajemnicą, dlaczegi nie przejrzystości w systemie wynagrodzeń???