Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 29 marca 2017

Uwagi o polskiej nauce

Prawda, rzetelność i transparentność – utracone wartości nauki w Polsce

8 komentarze:

Anonimowy pisze...

tzw. "wielka nauka", a starsi ludzie nie maja na leki. Cytat:
"Emeryci i renciści wpadają w depresję z powodu głodowych wysokości rent i emerytur.Wiadomo, że nawet jeśli stan zdrowia im na to pozwoli na zatrudnienie w tym wieku mało kto może liczyć. Co za bzdury wypisujecie emeryt czy rencista powinien mieć wystarczające środki na wykupienie lekarstw, porobienie opłat i żywność. W gospodarstwie jednoosobowym, gdzie renta wynosi 750 zł brutto miesięcznie jest to wręcz niemożliwe więc o czym wy piszecie i tak ludzie są silni i odporni psychicznie,ze jeszcze to znoszą".

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/uczucia/news-co-czwarty-senior-ma-depresje,nId,2374590#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Anonimowy pisze...

Szok. Czy tak wygląda nauka w Polsce:
"Oferował pośrednikowi 900 tys. zł za załatwienie dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekt informatyczny, którym kierował. CBA zatrzymało pracownika jednej z warszawskich uczelni za próbę wręczenie łapówki. Projekt miał być realizowany w prywatnej spółce, a dotacja miała wynieść sześć mln zł".
z onet.pl

Anonimowy pisze...

Czyżby po wiely latach jest nadzieja na przyszłość ? Apel marszalka dr Kornela Mazowieckiego:
Dążenie do prawdy to imperatyw każdego naukowca. Nie kariera, a pasja poznawcza jest motorem odkryć i wynalazków. Transparentność można traktować jako pewien wymiar prawdy, dlatego zasługuje ona na szczególne miejsce w hierarchii wartości. Z pewnością są instytuty i uczelnie, które zachowują wysokie standardy moralne i naukowe. Są jednak niestety i takie, gdzie odważne idee oraz młodzi, zdolni naukowcy nie mają szans na rozwój. Niejawne i nieformalne powiązania z czasów PRL nadal są tam żywe.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/wypowiedz.xsp?posiedzenie=38&dzien=1&wyp=227&type=A&symbol=WYPOWIEDZ_POSLA&id=255

Anonimowy pisze...

Teraz widać co się dzieje z grantami.Tak, szok to za mało powiedziane.

Anonimowy pisze...

Kariery i stanowiska, chęć zdobycia tytułów to główny cel istnienia uczelni

Anonimowy pisze...

Dobry wieczór,

Czy mógłbym uzyskać informację na ile wyceniona jest 1h zajęć dydaktycznych na uczelniach publicznych?

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Anonimowy pisze...

Mówi o tym rozporządzenie Rektora, które powinno być uaktualniane przed każdym rozpoczynającym się rokiem akademickim. Stawka za godzinę dydaktyczną zależy od zajmowanego stanowiska.Powinna być udostępniana na stronach uczelni przez Dział Studiów i Studentów, ale próżno tam szukać. Pretensje proszę zgłaszać do uczelni, bo nie jest ona zainteresowana podawaniem rzetelnych informacji pracownikom.

Anonimowy pisze...

No właśnie, dlaczego to jest tajemnicą, dlaczegi nie przejrzystości w systemie wynagrodzeń???