Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 9 kwietnia 2014

Stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie homeopatii

Stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie homeopatii

9 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czy jest jeszcze jakaś możliwość, by zatrzymać utworzenie kierunku?

Anonimowy pisze...

Artykuł w Medexpress: Tomasz Kobos:

"Nowe dowody na brak skuteczności homeopatii"
Australijscy naukowcy z National Health and Medical Research Council (NHMRC) dokonali metaanalizy badań dotyczących skuteczności homeopatii w leczeniu 68 różnych schorzeń. Wnioski nie pozostawiają złudzeń.
Analiza zatytułowana „Effectiveness of Homeopathy for Clinical Conditions: Evaluation of the Evidence” nie wykazała, aby środki homeopatyczne były skuteczniejsze od placebo. Nie znaleziono podstaw, aby twierdzić, że leczenie homeopatyczne pomaga osobom cierpiącym m.in. na astmę, zapalenie stawów, zaburzenia snu, przeziębienie, grypę, zespół przewlekłego zmęczenia, cholerę, oparzenia czy uzależnienie od heroiny – w sumie 68 przypadłości.
Naukowiec uważa, że zachęcanie pacjentów do przyjmowania preparatów homeopatycznych jest nieetyczne i ma nadzieję, że ten sposób leczenia zostanie raz na zawsze wyeliminowany. Jako immunolog za szczególnie szkodliwe uważa „homeopatyczne szczepionki” zastępujące typowe szczepionki. Dają one złudne poczucie bezpieczeństwa, jednak nie chronią przyjmujących je osób przed zachorowaniem.

Źródła: NHMRC / Guardian Australia / The Independent / Money.pl

Anonimowy pisze...

Wywiad Joanny Szubierajskiej z prof. zw. dr hab. med. Andrzejem Gregosiewiczem."Homeopatia nie ma nic wspólnego z medycyną" – prof. A. Gregosiewicz kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

http://www.medexpress.pl/blog/wywiad-joanny-szubierajskiej-z-prof-zw-dr-hab-med-andrzejem-gregosiewiczem/15183/

Anonimowy pisze...

Jakies stowarzyszenie wystosowuje prośbą o interwencje w sprawie prób utworzenia kierunku studiów podyplomowych z zakresu „homeopatii” na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

http://www.wykop.pl/ramka/1942752/powstrzymajmy-slaski-uniwersytet-medyczny-przed-homeopatia/

Anonimowy pisze...

Naczelna Izba Lekarska pisze pisma protestujące, ale dlaczego np. Okręgowa Izba Lekarska nie zajmuje się "gabinetami homeoterapii", które istnieją na śląsku i są prowadzone przez lekarzy medycyny ?

Anonimowy pisze...

Przez profesorów ŚUM również...

Anonimowy pisze...

bo w życiu liczy się coś więcej "... Niż mędrca szkiełko i oko"

Anonimowy pisze...

Dlaczego Śląska Izba Lekarska nie wszczyna postępowań wobec lekarzy, którzy w nazwie gabinetu mają 'gabinet homeopatii' , skoro jest to niezgodne z KEL ?

Anonimowy pisze...

Bo w Polsce, na nieszczęście, "Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko".