Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 24 kwietnia 2012

Redaktor Watoła celnie opisuje rzeczywistość w uczelni

Żelazna kanclerz dusi naukę na uniwersytecie

8 komentarze:

Anonimowy pisze...

Komentarz może być tylko jeden: trudno będzie nowemu Rektorowi! Środowisko łatwo skłócić, ale pogodzić to często już sprawa niemożliwa do osiągnięcia. Oczywiście, potępiajmy w czambuł odchodzącą władzę. Ale co na tych ruinach wybudujemy? Kiedy czytam komentarze zamieszczone na tym blogu, to przeraża mnie zacietrzewienie, nienawiść, odwet, czy wrogość zawarte w ich treści. Moim zdaniem czeka Nas ciężki czas, czas antagonizmów, wzajemnej niechęci i braku zaufania. Przez uprzejmość o braku koleżeńskości już nie wspomnę. Obawiam się, że "reformatorzy", którzy w większości rzeczywiście zostali pokrzywdzeni, nie mają realnego programu naprawczego. To może trzeba wybrać Sieronia, męża z opatrzoną głową? Też nie. Czy jako praktykujący lekarz, leczący wielu z Państwa, mam na RW bać się zapytać o wyniki leczenia, aby nie podpaść komuś innemu i nie zostać posądzonym o sympatię dla tej osoby? To rzeczywista paranoja. Krytyka – dotyczy posta

Portier pisze...

Uczelnię czeka teraz zapewne wysyp "bohaterów" co to zawsze wiedzieli jaka jest prawda, tyle, że jakimś cudem dopiero dziś o tym mówią. I nie panią red. Watołę mam tu na myśli.

Bardzo to wszystko polskie, ale mało dające nadziei.

Anonimowy pisze...

Zastanawiam się, jak to jest, że dwaj Panowie, którzy zgłaszają lub zgłaszali swoją kandydaturę do objęcia Urzędu Rektora z Zabrza nie dostali się nawet do swojej RW? Megalomania czy pech? Ja przynajmniej rozeznał bym poparcie. Sieroń mnie nie dziwi. On na zawsze pozostanie więźniem i zakładnikiem własnej hyperthymi. Zmartwił mnie natomiast prof. Zembala. Ważne jest, żeby wybrać Rektora rozsądnego i poukładanego, który nie tylko przywróci akademickość uczelni, ale także dobre stosunki międzyludzkie. Obecnie to masakra. Wiemy już, że same słupki na plus to nie wystarczy. Potrzebna jest również harmonia i wyzwolenie w ludziach inwencji naukowej. Tego nie osiągnie się przymusem i zastraszaniem.

Anonimowy pisze...

Te media elektroniczne opanowały świat! to niewiarygodne! czytam blog a myślę o sumwybory2012.pl!
Niedawno profesorowie Witek, Skałba i Buszman, jako sekundanci prof. Więcka, kandydata na rektora anonsowali jego program. A tu cisza, ani widu ani słychu...chyba to jednak jakaś zmyła z tym kandydowaniem prof. Więcka...czyżby jednak miał wystartować żelazny Paweł...

Anonimowy pisze...

100% prawdziwy artykuł!!! Należy jednak dodać, że miejsca pracy dla młodych lekarzy są na uczelni lub w Szpitalu Klinicznym! Choć trzeba spełnić jeden warunek -być córką lub zięciem Pani Rektor lub znajomym Pani Kanclerz- vide I Klinika w Ochojcu

Anonimowy pisze...

Bez triumfalizmu i zacietrzewienia. Ale państwo T. tyle lat niszczyli ludzi, że nie można ich teraz żałować. Spowodowali wiele tragedii osobistych, rodzinnych i zawodowych. Choroby wyzwolone w wyniku stresu i mobbingu niszczyły ludzi. I powielane przez wielu stwierdzenie rektorki, że nie obchodzą jej losy zwalnianych osób. Ta przegrana państwa T. to jeszcze za mało, aby sprawiedliwości stało się zadość. Pracownik

Anonimowy pisze...

To prawda, wiele osób jeszcze choruje na skutek stresu, niektórych pożegnaliśmy na zawsze, ale nie oczekujemy zemsty na obecnie rządzących. Liczymy na to, że sami odejdą. A nam pozostaje nadzieja na przywrócenie w życiu uczelnianym aktualności słów M.Gorkiego: "Jakże piekny jest swiat kiedy człowiek jest człowiekiem". Ważne jest by ludzie którym powierza się funkcje kierownicze nie zapominali o swoim człowieczeństwie.

Anonimowy pisze...

Prosiliśmy o wyciszenie emocji i nieantagonizowania środowiska uniwersyteckiego a co zrobiła rektor ? Kto pisze krytycznie o uczelni grozi sądami. Ukazały się dwa pisma ( dyr. szpitala nr 5 i dziekana) zarzucające prof. P. Buszmanowi ,że w swojej prezentacji pokazał nieprawdziwe zdjęcia- brak przeprosin będzie skutkował skierowaniem sprawy do sądu. W piątek na stronie internetowej ukazał się biały pasek z tekstem : do dobrowolnego usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych ( domyślnie uczelni ).Po otworzeniu paska jest długi tekst który zdaniem uczelni red. J. Watoła powinna umieścić w Gazecie Wyborczej ( wersja elektroniczna , papierowa ). Równocześnie na stronie głównej z datą 27 kwiecień są pod tytułami "sprostowanie" zamieszczone cztery teksty podpisane przez rektor a skierowane do redaktora Gazety Wyborczej w Katowicach.Każde z tych pism jest dłuższe niż artykuł w Gazecie Wyborczej red. J. Watoły i wskazuje,że pani redaktor napisała nieprawdę.Twierdzę podobnie jak wcześniejszy wpis anonimowy,że napisała w 100% prawdę.