Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 25 kwietnia 2012

Kandydat w wyborach na stanowisko Rektora

Informuję, że dziś złożyłem do Uczelnianej Komisji Wyborczej dokumenty niezbędne do kandydowania na stanowisko Rektora naszej Uczelni.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Trudno pozostawić decyzję Pana Profesora o kandydowaniu na Urząd Rektora SUM bez komentarza. Wielki szacun Profesorze ! Za wszystko! Za te lata i czas poświęcone Nam w kształtowaniu świadomości otaczającej Nas rzeczywistości akademickiej. Za dodawanie otuchy i pomoc w przetrwaniu ciężkich chwil. Tego się nie zapomni. Wierzę, że Sygnatariusze się wreszcie ockną i dostrzegą fakt, że tak jak nie było wolności bez Solidarności, tak nie będzie akademickości bez Pluskiewicza ! Niestety, bez Pana nie mają szans.

Anonimowy pisze...

Dziękuję Panie Profesorze za tą decyzję i życzę wygranej w wyborach.

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze trzymam kciuki i z całego serca życzę wygranej. Mam nadzieję,że już jako JM Rektor SUM będzie Pan Profesor pamiętał o tych "maluczkich" tj. pracownikach administracji,których jestem przedstawicielem.Niestety Pani Rektor( nie wspominając o pani Kanclerz )traktuje tą grupę zawodową jako "zło konieczne"..
Z całego serca życzę WYGRANEJ!

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze ! Bardzo dziękujemy za tę słuszną decyzję. Podziwiamy Pana wytrwałość i ogromną konsekwencję. Właśnie takiego Rektora potrzebuje nasza Alma Mater!
DZIĘKUJEMY, DZIĘKUJEMY, DZIĘKUJEMY, PO TYSIĄCKROĆ DZIĘKUJEMY.
ŻYCZYMY WYGRANEJ!!!!!