Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 18 kwietnia 2012

O DEBACIE WYBORCZEJ

Pisząc o przebiegu ostatniego posiedzenia RW wspomniałem o planowanej debacie wyborczej. Mieliby w niej wziąć udział kandydaci do objęcia funkcji rektora z wydziału zabrzańskiego. Nie zostały ustalone zasady debaty wobec czego zwróciłem się do Dziekana Prof. W. Króla z listem, w którym opisuję me oczekiwania. Dotyczą one między innymi wybrania odpowiedniego, nie będącego osobiście zaangażowanego w bieżące wybory prowadzącego debatę, określenie ram czasowych wystąpień kandydatów, sposobu prezentacji oraz ustalenia zakresu tematycznego.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ja też o wyborach, ale tych na poziomie uczelni. Skoro objawił nam się nowy reformator w osobie Prof. Więcka to dlaczego ciągle stoi on z boku i nie widzę go wśrod Sygnatariuszy witryny wyborczej. Coś tu nie gra, nie można mieć ciastko i zjeść ciastko, nie można być trochę w ciąży...Widać jasno jakąś niejasną grę, zresztą czy ktoś w uczelni zna działalność Prof. Więcka w ostatnich 4 latach na rzecz uczelni? (poza aktywnością w wydziale). Z Sulejówka trudno jest wrócić do Belwederu...no, chyba, że jest się Naczelnikiem...

Anonimowy pisze...

Już widzę, jak Sieroń staje do rzeczowej debaty:)