Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 16 listopada 2010

Z życia Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu, czyli polski, współczesny model „akademickości”

Wczoraj miała w szpitalu miejsce uroczystość otwarcia nowego oddziału intensywnej terapii. Ten oddział jest tu bardzo potrzebny i od dawna oczekiwano na jego uruchomienie. O tym wydarzeniu dowiedziałem się dziś przypadkowo, od jednego z pracowników szpitala. Okazuje się, że szereg samodzielnych pracowników nauki, doktorów habilitowanych i profesorów nie zaproszono na tę uroczystość. Najwyraźniej nie są oni w szpitalu klinicznym zauważanymi osobami.
Szpital kliniczny to miejsce prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz badań naukowych; widać dla władz szpitala oraz uczelni rola tej grupy osób jest marginalna.
Ot, taki „drobny” przyczynek do aktualnie stosowanych standardów w polskiej uczelni medycznej…

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze, o ile pamiętam kiedyś opisywał Pan już podobną sytuację, poziom naszej uczelni sięga dna i dopóki się tu nie zmienią władze zapomnijmy o normalności, szanowniu drugiego człowieka itd. Panuje system autorytarny, jak się nie podoba to fora ze dwora!

Anonimowy pisze...

Standardy ? na papierze deklaracje, kodeksy, zapewnienia. A w tle niestety głównie kasa. Polecam dzisiejszy onet - szeregowy policjant dostaje na dzień dobry 2.2 tys. złotych na rękę. A Ty studencie ucz się latami, później rób doktorat, bądż naukowcem za 2 tys. złotych na rękę ku przerażeniu Twojej rodziny, której nigdy nie wyżywisz. A w tle: kulkustet tysięczne kontrakty z NFZ z wybranymi NZOZ, badanie kliniczne za miliony złotych, itp. To chyba już lepiej handlowac węglem z wykształceniem zawodowym, jak tysiące osób na śląsku.

Anonimowy pisze...

Nikt nikomu nie karze być naukowcem a już na pewno nie doktorantem. Znam osoby pracujące poza uczelnią, zarabiają dobrze, tworzą publikacje itd. Kwestia wyboru. Wiecie jak jest więc nie dziwcie się, że nie będzie lepiej.

Anonimowy pisze...

Model akademickosci w naszej uczelni od dawna jest zerowy. A ktoś z obrońców obecnego porządku zapytał: co to w ogóle jest akademickie zachowanie? To była kierowniczka jednego z działów w rektoracie. Sługusy Kuraszewskiej nie wiedzą już jak mają się przypodobać obecnej władzy, nawet drogą kompromitacji własnej osoby. Ciekawe, jak później będą ludziom patrzeć w oczy. Zobaczymy.