Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 4 lipca 2021

Dramatyczne pytanie

Dzień dobry Doktorze

muszę na cito znaleźć lekarza na konsultacje internistyczne do nas do pracy, dyżury na soboty i niedziele. I to nie jedną osobę. Interna u nas zamknięta...stawka godzinowa do negocjacji. Wiem, że będzie trudno kogoś znaleźć, ale może akurat ktoś się znajdzie?

To zapytanie przesłane przez pracownika szpitala w Rybniku. Dramatyczne pytanie.
Jak jest możliwe by w dużym mieście zamykano ważny oddział szpitalny?
Czy to niegospodarność dyrekcji, a może wygórowane oczekiwania pracowników, a może zupełnie inne przesłanki?!
Nie znam odpowiedzi na te pytania.
Wiem jednak, że taka sytuacja absolutnie nie ma prawa się w ogóle zdarzyć.
Gdzie jest nadzór organu założycielskiego szpitala?
Czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę z zagrożeń zdrowotnych dla mieszkańców pozbawionych konstytucyjnych praw do opieki medycznej?!

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Obecnym problemem WSS nr 3 w Rybniku jest osoba Pani Dyrektor Ficy - w chwili gdy zamykała internę, 2 laryngologie i pediatrię, w tym samym dniu otrzymywała medal zasłużony dla Województwa Śląskiego.
W WSS nr 5 w Sosnowcu była kilkudniowa "biba" jak ona odeszła, w Kolejowym w Katowicach też zaczęła siać spustoszenie.
Stopień arogancji pani dyrektor jest nie do zaakceptowania i nie dziwię się kolegom, że odchodzą.

Anonimowy pisze...

150zł brutto za godzinę i gwarantuję, że znajdą się chętni do pracy.

Czas dyrektorów i ordynatorów, którzy pasożytowali na młodych lekarzach na szczęście dobiega końca.

Porozumienie Rezydentów wydało jasny komunikat, w którym stwierdziło że podejmowania pracy dodatkowej przez lekarza za mniej niż 150zł brutto jest uwłaczające.

Na koniec dodam: Dyrektorzy szpitali, płaćcie i płaczcie. W końcu i w opiece zdrowotnej nastał czas pracownika. Amen.

Anonimowy pisze...

Witam,
może Pani Dyrektor próbuje uratować szpital przed upadłością. Może te oddziały są zbyt drogie w utrzymaniu. Może to relikt przeszłości żeby w szpitalu były te oddziały gdy realnie nie obsługuje się tylu pacjentów by móc utrzymać te oddziały. Ale płacenie rezydenntowi min. 150 PLN brutto / godzina uważam za przesadę i przerost ambicji tych młodych ludzi, którzy wg mnie umieją za mało na taką stawkę.

Anonimowy pisze...

Właśnie przez takie myślenie "z zeszłej epoki", że młody ma zarabiać mało "bo zawsze tak było" polska opieka zdrowotna (nie mylić ze słuzbą zdrowia, bo takowej w 2021 roku w Polsce nie ma) urąga standardom europejskim.

Anonimie znajdź frajera hydraulika, który naprawi Ci pralkę czy zamontuje muszle klozetową za mniej niż 150 zł brutto za godzine i podaj tutaj na niego namiar.
I Ty masz czelnośc pisać że rezydent nie zasługuje na 150 zł brutto za dodatkową, ponadetatową godzinę pracy?

Napiszę dosadnie "A poszeł won, pierniku z takim komunistycznym myśleniem, wyrażającym pogardę dla rezydentów"

Napisał rocznik 91, absolwent SUM Zabrze 2018

Anonimowy pisze...

Szanowny Absolwencie SUM Zabrze,
zachęcam do lektury w Internecie i zapewniam że znajdzie się fachowiec chętny za 150,00 PLN pomóc Ci w zamontowaniu muszli klozetowej, chyba że chcesz załatwiać się w złoty ki...l.
Pozdrawiam