środa, 15 lipca 2020

Apel o udział w manifestacji


Manifestacja zawodów medycznych
Koledzy i Koleżanki,

Pogłębia się kryzys w ochronie zdrowia, którego skutki wyraźnie były widoczne w trakcie epidemii, a brak współpracy z rządem oraz chaos tym spowodowany czynił naszą pracę jeszcze trudniejszą.

Maleje dostępność do ochrony zdrowia, rosną kolejki, będzie brakować medyków. Zewsząd płyną informacje o niejasnych wydatkach ministerstwa zdrowia. Za naszymi plecami i mimochodem pod pozorem tarczy 4.0 wprowadza się paragrafy, które w konsekwencji mogą wiązać nam ręce i odbierać szanse pacjentom.

Brak jest reakcji polityków na wszelkie apele i pisma środowisk medycznych zgłaszające coraz liczniejsze problemy. Wszystkie te działania prowadzą do zagrożenia życia i zdrowia pacjentów oraz nam medykom w sposób krytycznie niebezpieczny utrudniają leczenie. Nadszedł czas, żeby pokazać nasz sprzeciw wyraźnie i zmusić polityków do poważnych i realnych działań w celu naprawy systemu ochrony zdrowia.

Walczymy o:

minimum 6,8% przeznaczone na leczenie pacjentów a nie błędy i marnotrawstwo ministerstwa.
rozwiązania problemu kolejek i niedostępności świadczeń medycznych, które upokarzają pacjenta
poważne zajęcie się przez polityków kryzysem w ochronie zdrowia – epidemia pokazała jak jest tragicznie
jesteśmy oburzeni zmianą art. 37a KK, który zrównuje medyków do przestępców i zabiera pacjentom szansę na życie – chcemy powrotu do stanu sprzed tarczy 4.0
Manifestacja 8 sierpnia, w sobotę w Warszawie o godzinie 12:00 ruszająca spod Ministerstwa Zdrowia ma pokazać wyraźne veto i sprzeciw całego środowiska medycznego. Jest to wspólna inicjatywa lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników i całej grupy medyków, bo problem dotyczy w równym stopniu nas wszystkich i tak jak na co dzień pracujemy razem, a tak i razem wyjdziemy na ulicę.

Prosimy o rozesłanie informacji do jak najszerszego grona i przyjazd na manifestację i marsz!

Inicjatorzy oraz osoby do kontaktu:

Stowarzyszenie Porozumienie Chirurgów SKALPEL – Katarzyna Pikulska 608-538-658, Krzysztof Hałabus 794-135-650

Porozumienie Rezydentów Piotr Pisula 727-915-300, Filip Płużański

Stowarzyszenie Pielęgniarki cyfrowe Katarzyna Kowalska 530209535, Ewelina Tymoszuk 605293022

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych – Piotr Dymon 502483523

Do zobaczenia w Warszawie pod MZ!

Koordynator Katarzyna Pikulska

.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze,
pozycja naszej uczelni w nowym rakningu: 37 w tym roku. Spadamy szybko w dół. W 2018 byliśmy na 24 pozycji. Wśród uczelni medycznych jesteśmy na samym końcu. Dramat ! Ciekawe, czy nowe władze będą w stanie zrobić cokolwiek, by tę tendencję odwrócić. Patrząc na ostatnie działania, przydział prof. uczelnianych z klucza, tolerowanie od lat mobbingu i zachowań karalnych z kodeksu karnego - wątpię. Kiedyś ŚLAM była jedną z najlepszych uczelni w kraju. Kiedyś.

http://ranking.perspektywy.pl/2020/ranking/ranking-uczelni-akademickich/types/uczelnie-medyczne

Anonimowy pisze...

Na stronie uczelni ukazal sie skład wspolpracowników rektora na kadencję 2020-2024, a tam jeden stały już od wielu lat element gry - obszarem administracji i gospodarki będzie dalej zawiadywać Kanclerz SUM – Bernadeta Kuraszewska....

Anonimowy pisze...

To jest kontynuacja poprzednich rządów. A skoro tak to i administracja ta sama. Trudno się więc dziwić że ciągle spadamy w dół. Biurokracja będzie kwitła i będzie najważniejsza. Horror