Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 2 października 2019

Ważny głos dotyczący sytuacji w polskich uczelniach


4 komentarze:

Unknown pisze...

Polecam artykuły w najnowszym tygodniku wydawanym przez Polską Akademię Umiejętności
PAUza

Anonimowy pisze...

Mój Boże, dziękuję, że już old kilku lat jestem emerytem i nie muszę pracować na Uczelni, mojej Alma Mater. Pozdrawiam wszystkich, tez kiedyś będziecie emerytami, czego wszystkim życzę.

Anonimowy pisze...

W liście otwartym jest wiele prawdy, chociaż wyrażone w emocjonalny sposób. Bo w postkomunistycznej rzeczywistości w naszych uczelniach, rektorzy nie powinni mieć takiej władzy, żeby odwoływać dziekanów wybranych przez kolegia elektorskie w demokratycznych wyborach. I powoływać swoich kandydatów, którzy z wyborami nie mają nic wspólnego. Jak mogła czuć się rada wydziału, która ich wybrała? Jak może czuć się rektor, który to praktykuje? To teraz każdy niewygodny rektorowi musi czuć się zagrożony. Absolutyzm. Pewnie nie wszystko wiemy i nie będziemy wiedzieli, więc to tym bardziej wydaje się być niepokojące i niesprawiedliwe.

Anonimowy pisze...

Yo wcale nie jest wazny glos. To bardzo smutny glos. A glownie dlatego, ze miejscami klamliwy. Nalaskowski nie jest na cenzurowanym za to, ze 'krytykowal ideologie LGBT', ale za zwykle chamstwo. Po co odnosniki to p. Owsiaka? Po co gadanie o agentach, szczegolnie w wypadku zwiazku. ktory mizdrzy sie do rzadzacych. Zenujace to wszystko.