wtorek, 10 maja 2016

Najlepszy dydaktyk roku

W ostatnim numerze Newslettera naszej uczelni (link poniżej) znajduje się informacja o wyborze najlepszego dydaktyka przez studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu. To świetny pomysł, podobny wysunąłem w 2008 roku w moim programie wyborczym, gdy kandydowałem na stanowisko rektora SUM (link do programu poniżej).

Postuluję, by podobne konkursy zorganizować we wszystkich wydziałach. To studenci powinni nas oceniać, a taki tytuł to zaszczyt i honor dla wyróżnionego dydaktyka.

Numer 30. newslettera SUM
Program wyborczy 2008

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

W dniu 10 maja 2016 zmarł Profesor Wojciech Król, wieloletni Kierownik Katedry Mikrobiologii i Immunologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Dziekan Wydziału oraz Pro-rektor ds. Klinicznych, człowiek wielce zasłużony dla Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i polskiej nauki.
Pogrzeb śp. Wojciecha Króla odbedzie się w sobotę mszą św. w kościele św. Anny w Zabrzu o godz. 13.00, po czym nastąpią uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Zabrzu-Grzybowicach.

Szkoda, że na stronie Uczelni nie ma o tym najmniejszej wzmianki.

Anonimowy pisze...

"Ten audyt niestety potwierdził nieprawidłowości związane przede wszystkim związane z grupą programów BRIdge. Tam doszło do takiej sytuacji, jak przekroczenie o 90 mln (złotych - przyp. PAP) kwoty umów na finansowania. Tych 90 mln w budżecie NCBR nie ma" - powiedział Gowin. Jak wyjaśnił, dochodziło m.in. do konfliktu interesów i do nierównego traktowania wnioskodawców. "Efektem audytu (...) jest skierowanie wniosku o podjęcie działań, o wszczęcie czynności ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego" - dodał Gowin.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-gowin-zapowiada-wniosek-do-cba-ws-nieprawidlowosci-w-ncbr,nId,2200800#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox