Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 19 kwietnia 2015

Ważne informacje z polskiego życia akademickiego

Przedstawiam w załączniku pierwszy numer biuletynu informacyjnego Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej - INFORMACJA. Zawiera on dwie podstawowe informacje o KKHP:

"Co to jest KKHP? O co nam chodzi"

"Główne założenia i postulaty programowe. Dlaczego konieczna jest istotna korekta obowiązującego dziś systemu zarzadzania Nauka i Szkolnictwem Wyższym w Polsce oraz poziomu i sposobu ich finansowania?"

Działania KKHP dotyczą wszystkich dziedzin nauki i wszystkich uczelni. Ruch zainicjowany przez młodych Humanistów zajmuje się podstawowymi sprawami dla naszego środowiska i posiada dużą dynamikę, co jest podstawa do ewentualnych oczekiwanych sukcesów w realizacji przynajmniej części postulatów. Jeżeli uznacie, że program i działania KKHP warto poprzeć, proszę o zgłoszenie chęci udziału w działaniach KKHP poprzez wypełnienie krótkiego formularza dostępnego pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/1dH4vZsoHzjXebU2XMTfHzhyhTOA-H_A5FK6Qm2sdXiE

Jednym z podstawowych zadań KKHP jest dotarcie z informacjami o działaniach podejmowanych przez KKHP do jak największego grona wszystkich pracowników polskich Uczelni i także Instytutów PAN. W tym celu powstał biuletyn oraz przygotowywana jest nowa strona WWW KKHP. Byłoby pożyteczne aby każdy z was mógł się włączyć do prac nad upowszechnianiem biuletynu wśród pracowników waszej Uczelni lub Instytutu, poprzez rozesłanie go do wszystkich potencjalnie zainteresowanych osób. Proszę o opinie (także krytyczne) o przedstawionym biuletynie oraz jak oceniacie możliwość jego szerszego upowszechnienia, tak, by w razie potrzeby, cale nasze środowisko wiedziało o działaniach KKHP i miało szanse brać w nich udział.

Biuletyn KKHP - Informacja nr 1 (PDF)

10 komentarze:

Anonimowy pisze...

Koleżanka właśnie opowiedziała mi o procederze z PIT-ami na SUM, związanym z rozliczeniem pracowników z urzędem skarbowym

Jak to możliwe, że dział płac uniwersytetu wydaje każdego roku "główny" PIT oraz jakiś dodatek przypięty do PIT-u, który według działu powiniem być również brany pod uwagę w rozliczaniu z urzędem ? Przecież według prawa podatkowego urząd skarbowy uwzględnia wyłącznie PTI !

Jak mi powiedziano, w ten sposób potencjalnie każdy pracownik może otrzymać niestety mniejszy zwrot podatku, a uczelnia może zaoszczędzić znaczne kwoty. Czy to prawda ?

Anonimowy pisze...

Naukawa polska:
http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/wroclaw-pracownicy-naukowi-politechniki-oskarzeni-o-oszustwa-i-plagiaty/vzs8g8

Anonimowy pisze...

Komitet to grupa ludzi, ktora ma wiele poboznych i nierealizowalnych zyczen, ktore z kolei pokazuja polskivh naukowcow jako rozkapryszonych bachorow.

Komitet kryzysowy zaczyna od tego,mze podatnik ma utrzymywac na uczelniach pracownikow, ktorzy nie maja kogo uczyc. Ja, jako profesor i podatnik, protestuje! Potem juz jest tylko gorzej.

Anonimowy pisze...

Jak to jest z tymi "nietypowymi" PITami z załącznikami do urzędów skarbowych ? ta bardzo ciekawa sprawa (precedens na skalę kraju ?)zatacza coraz to szersze kręgi. Będzie ciekawie.

Anonimowy pisze...

Doradcy podatkowi nie chcą brać pod uwagę tych aneksów dopiętych do głównego rozliczenia PIT. Również urząd skarbowy potwierdza, że nie uznaje tych dodatkowych aneksów.

Anonimowy pisze...

Niezbędna jest jasna wykładnia prawa, czy rozliczenie podatkowe z załącznikiem jest w ogóle ważne.

Anonimowy pisze...

Takich uczelnia ma prawników.Takie też porady prawne. Wiele spraw przegranych w sądach, gdzie występowali w imieniu uczelni.

Anonimowy pisze...

Znajoma potwierdziła, że przez ten załącznik do PIT musi zapłacić urzędowi skarbowemu kilkaset złotych. Gdyby nie był uwzględniony, był by zwrot podatku z urzędu skarbowego. O co tutaj chodzi ???

Anonimowy pisze...

Załączniki do PIT są już chyba od 4 lat, dziwne, że niektórzy się dopiero teraz obudzili... Jakkolwiek to dziwnie wygląda, to z tego co wiem uczelnia ma interpretację US, że wszystko jest ok. Przecież uczelnia wysyła informacje do US, gdyby US miał jakieś zastrzeżenia to juz dawno by to wyszło. Także proponuję zmienić doradcę podatkowego na takiego, który zna się na swojej robocie, a nie opowiada bzdur.
Do anonimowego z 14:55 - tak, znajoma znajomej, która ma znajomą i rodzi się urban legend. W uczelni pracuje kilka tys. osób i tylko twoja znajoma ma problemy? Dziwne, niesądzisz?

Anonimowy pisze...

Dziwne, pracownicy na innych uczelniach w Polsce dostają "normalne" PITy, bez żadnych załączników. Według przepisów prawa podatkowego jedynym dokumentem do rozliczenia rocznego od pracodawcy jest oficjalny formularz PIT, nic więcej.