Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 7 października 2014

Wyniki egzaminów końcowych

Podaję wyniki ostatniego egzaminu końcowego absolwentów wydziałów lekarskich i stomatologii. Wśród młodych lekarzy pierwsze miejsce zajęli absolwenci CM UJ; nasi młodsi koledzy z wydziału w Katowicach uplasowali się na szóstym miejscu, a absolwenci z Zabrza o trzy miejsca niżej. Różnice punktowe na pierwszych miejscach nie były duże (pierwsze i szóste miejsce to różnica tylko 3 punktów), a już średnia dla wydziału zabrzańskiego była niższa o 7 punktów niż liderów. Może zaskakiwać niezła, dziewiąta lokata absolwentów Wydziału Lekarskiego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który dopiero w tym roku wypuścił pierwszy rocznik absolwentów.

Wśród młodych dentystów liderują koledzy z Białegostoku, a ostatnie miejsce zajmują absolwenci z Poznania, od lat zwykle plasujący się wśród najlepszych. Nasi absolwenci zajęli piąte miejsce, ale już 7 punktów za najlepszymi.

Warto przestudiować szczegółowe dane zawarte w tabelach dostępnych poniżej.

Zbiorcze wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wrzesień 2014 r.
Zbiorcze wyniki Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego w sesji wrzesień 2014 r.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Minęła prawie doba, a tu nie ma żadnego wpisu. Ja będę pierwszy. Tabele interpretuje inaczej niż Pan Profesor.
Panie Profesorze, szanowni Czytelnicy, a jaka jest moja analiza tej tabeli: (1) bez analizy efemeryd anglojęzycznych, to z pewnością można ja interpretować wielorako. Na przykład, SUM w Katowicach ma najwyższą minimalna ilość punktów. Czyli najmniej jest matołów. (2) nie interpretowałbym kilkupunktowych różnic między uczelniami, przy maksimum 180 punktów. To tak jakby oceniać masa ciała z dokładnością do kilku gramów. (3) można też spróbować interpretacji liczby niezdanych, ale też chyba poruszamy się w granicach błędu. (4) można spróbować ocenić Uniwersytet Warmijsko-Mazurski, najwyższe minimum, najniższe maksimum, czyli dydaktycy poświęcają czas słabym, zaniedbując dobrych studentów. Ale to chyba i tak wszystko rozgrywa się w obrębie kilku, lub najwyżej kilkunastu punktów, jak przypuszczam, w granicach błędu. (5) natomiast należy zastanowić się nad istnieniem studiów anglojęzycznych. Czy to nie jest przerost ambicji nad możliwościami i podażą. Pozdrawiam,

Anonimowy pisze...

Już dwa dni jest notka Profesora o wynikach egzaminu. Wczoraj zamieściłem moją ocenę tej sprawy. Ale sprawa wyników egzaminu może być interpretowana bardzo wielowątkowo. Czyżby nikt na uczelni nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie? Czy jest aż tak źle, że nie chce się komentować obiektywnych wyników swojej pracy dydaktycznej? Zaznaczam, że byłem profesorem uczelnianym, obecnie jestem na emeryturze.

Anonimowy pisze...

A propos awansów - czy wszystkie konkursy są otwarte i ogłaszane na stronei uczelni ? Tego wymaga ustawa o szkolnictwie wyższym.

Anonimowy pisze...

Zgodnie z zapisem Ustawy, każde postępowanie konkursowe, na stanowisko wykładowcy, asystenta, adiunkta i profesora musi być jawne i podane do publicznie w formie ogłoszenia. Awans bez tej procedury jest złamaniem tego artykułu Ustawy, niezgodnie z prawem obowiązującym.