Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 31 grudnia 2013

Statystyczne podsumowanie roku

Dziękuję za liczne odwiedzanie bloga w minionym roku. Jak widać to forum nadal służy wymianie informacji oraz dyskusji dotyczącej spraw polskich uczelni.

zestawienie wejść w miesiącach

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Serdeczne i z całego serca gratulacje z powodu wielkiej poczytności Pana bloga. W przeważającej większości jest on odwiedzany przez pracowników SUM, chociaż nie każdy się do tego przyznaje. Zauważyłam też, że najwięcej wpisów i komentarzy jest wtedy, kiedy pisze Pan o uczelni, co jest zrozumiałe. I chociaż władze zapewne nie oczekują krytyki na tym blogu, to jednak przyznać trzeba, że jest to jedyne miejsce, gdzie można to robić. I to jest największy sukces Pana pomysłu, choć wiem, że Pana to stwierdzenie nie satysfakcjonuje. Ten blog jest naszym dobrem uczelnianym. Czytają go rektorzy i portierzy i w tym jest jego uniwersalność. Ja osobiście czerpię z niego informacje,pomysły i inspiracje. Myślę, że dotyczy to wielu osób. A więc, Panu życzenia zdrowia i szczęścia w Nowym Roku. I niech ten Blog trwa wiecznie. Niech wciąż żyje i daje nam nadzieję.
Pracownica

Anonimowy pisze...

Tak Panie Profesorze, gdyby nie blog to nie mielibyśmy pojęcia o wielu sprawach dotyczących uczelni. Poczynania władzy są tajne. Kiedyś byliśmy informowani na stronie internetowej uczelni, co było na senacie czy kolegiach rektorskich. Teraz wiemy coraz to mniej.