Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

sobota, 11 maja 2013

Ranking polskich uczelni 2013

Poniżej przedstawiam ranking polskich uczelni medycznych wg Rzeczpospolitej i Perspektyw Anno 2013. Nasza uczelnia plasuje się w dole tabeli, podobnie jak w latach ubiegłych. Zaniedbania i różne "wpadki" wizerunkowe jakie się zdarzały w naszej uczelni w ostatnich latach spychają nas do grona najsłabszych polskich uczelni medycznych, a przecież nawet te najlepsze odbiegają znacząco o najlepszych uczelni europejskich i światowych. Niestety, nie widać światełka w tunelu dla polskich uniwersytetów, świat ucieka coraz szybciej. Potrzebujemy prawdziwych reform, a nie pozorowanych zmian i prężenia muskułów. Z finansowaniem nauki na poziomie znacznie poniżej 1% PKB na zawsze pozostaniemy tylko tłem dla zagranicznych uczelni.

MiejsceUczelnia20122013Wskaźnik
1Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego13100,00
2Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu2194,95
3Warszawski Uniwersytet Medyczny4491,16
4Gdański Uniwersytet Medyczny6591,01
5Uniwersytet Medyczny w Łodzi3785,48
6Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu71085,21
7Uniwersytet Medyczny w Białymstoku5283,46
8Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach8979,85
9Uniwersytet Medyczny w Lublinie9679,31
10Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie10872,17
11Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy111161,62

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przykładem takiego stanu rzeczy jest chociaż sprawa z dr Bożkiem. Który nie chciał rezygnować ze współpracy z uczelnią, a za którym studenci zbierali podpisy aby pozostał, jako wartościowy nauczyciel. Niestety nic to nie dało. Nie znam szczegółów sprawy, jednak jeśli na uczeli studenci proszą o pozostawienie dr bo jest dobrym asystentem, od którego dużo się uczą, to psim obowiązkim władz powinno być stanięcie na głowie aby pozostał, zwłaszcza przy tak dużych brakach kadrowych.

Może gdyby władze zapytały się studentów kto się nie nadaje na prowadzących, od kogo się nic nie dowiadują a tylko marnują czas i zdrowie, a kto jest autorytetem sytuacja wyglądała by inaczej. Niestety, jak wskazują wszystkie znaki i na niebie i ziemi, albo się jest w grupie znajomych, albo ...

Anonimowy pisze...

A sprawa Profesora Dzielickiego za kadencji Rektor Małeckiej? a usunięcie z pracy Profesora Opali w czasie kadencji Rektora Jałowieckiego? A skandaliczne dochody pani kanclerz? A działania na Ceglanej? Jest tego tyle, że można by obdzielić parę uczelni. Jedno centrum symulacji medycznej nie zasłoni mizerii naszej uczelni!

Anonimowy pisze...

A to jeszcze inne kryteria oceny. W każdej kategorii plasowano uczelnie do 50 miejsca. Pozycja naszej uczelni
umiędzynarodowienie : 28 miejsce
publikacje w latach 2008-2012 : 5 miejsce,
efektywność naukowa: 4 miejsce, potencjał naukowy: 20 miejsce, innowacyjność -0,
prestiż według kadry 31 miejsce

Anonimowy pisze...

Ciekawe, czy gdyby ocenić samo Zabrze, to czy wyprzedzilibyśmy chociaż Bydgoszcz w tym zestawieniu.

Anonimowy pisze...

A ja uważam, że Zabrze w ogóle nie powinno brać udziału w takich rankingach. Bądźmy ponad tym. Mamy swoją własną "naukę" i własne sposoby na jej uprawianie