Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 19 marca 2013

Wyniki ankiety dotyczącej nauki

9 lutego sformułowałem w ankiecie kilka pytań dla Czytelników bloga. Intencją przygotowania tej ankiety było zebranie jak najbardziej reprezentatywnych danych dotyczących działalności naukowej pracowników naszej uczelni.
Poniżej przedstawiam podsumowanie wyników tej ankiety.

Wyniki ankiety umożliwia stworzenie „statystycznego” obrazu pracownika uczelni w odniesieniu do pracy naukowej.

To osoba zainteresowana pracą naukową, ale nie mająca na nią zbyt dużo czasu oraz nie dysponująca odpowiednimi środkami finansowymi.

Warto zauważyć, że tylko 83 osoby wzięły udział w ankiecie, co – wobec dużej liczby odwiedzających blog w ostatnim czasie pokazuje, że tak naprawdę zainteresowanych nauką nie jest zbyt wielu. Ankieta wskazuje, że istnieje pewien potencjał zainteresowania nauką, ale nauka nie stanowi, niestety, obszaru naszych podstawowych działań w uczelni. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, niemniej wypadkową tych okoliczności jest zepchnięcie nauki na dalszy plan. W dłuższej perspektywie rozwojowej uczelni ten stan rzeczy z pewnością odbije się na naszej pozycji w rankingach polskich uczelni.1. Jestem pasjonatem pracy naukowej

Created with Raphaël020406080100TakNie5725

2. Praca naukowa jest dla mnie głównym obszarem działań w uczelni

Created with Raphaël01020304050TakNie3845

3. Praca naukowa zajmuje mi – wyrażając to w % czasu pracy w uczelni

Created with Raphaël0510152025< 10%10 - 30%30 - 50%> 50%16182117

4. Lubię pracę naukową, ale nie mam na nią czasu

Created with Raphaël01020304050TakNie4328

5. Lubię pracę naukową, ale nie mam na nią środków finansowych

Created with Raphaël020406080100TakNie5019

6. Nie lubię pracy naukowej

Created with Raphaël020406080100TakNie760

7. Uważam, że praca naukowa to strata czasu

Created with Raphaël020406080100TakNie959

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

No cóż, jaki jest koń każdy widzi...sprawa kompromitującego przesunięcia wyborów na 26 marca jest kolejnym dowodem, że w SUM nie dzieje się dobrze. Bałagan, indolencja, widać tak tutaj byc musi...

Anonimowy pisze...

Brakuje jeszcze kilku pytań: (1) czy pracuje w zespole, czy pracuję sam; (2) czy szef mi pomaga, czy tylko nie przeszkadza; (3) jak subiektywnie oceniam pozycje naukową szefa. To są ważne pytania, zwłaszcza trzecie. Bo naukę tworzą zespoły dobrze zarządzane. Wszystko inne to partyzantka, dobra tylko do doktoratu i niskiej jakości publikacji.

Anonimowy pisze...

Pytań można postawić wiele, np. dlaczego nie wiemy dlaczego Prof. Król nie jest już prorektorem? dlaczego wybory zostały przesunięte? Tak jak dawniej władza ma nas gdzieś! jesteśmy bezwolnym narzędziem, mamy słuchać i basta!

Anonimowy pisze...

Bardzo ważne pytanie z 22:44.

Co robią kierownicy, aby promować swoją kadrę i zapewniać im warunki rozwoju zawodowego ? Czy przynajmniej nie przeszkadzają ? Czy pracownicy mogą realizować swoje obowiązki naukowe, które mają w regulaminie pracy ? czy mają za co to robić ?