czwartek, 21 marca 2013

Rzecznik prasowy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach informuje

Szanowny Pan
prof. dr hab. n. med. Wojciech PluskiewiczSzanowny Panie Profesorze,


W związku z ukazaniem się na blogu Pana Profesora w dniu 1 marca 2013 r. listu prof. Grzegorza Opali dotyczącego jego „zatrudnienia do 30 września 2013 r.” ,
uprzejmie proszę o zamieszczenie na blogu informacji JM Rektora SUM prof. dr hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego
dotyczącej przebiegu zatrudnienia w związku z przejściem na emeryturę prof. dr hab. n.med. Grzegorza Opali , którą przesyłam w załączniku.


Z wyrazami szacunku

Agata Kalafarska
Rzecznik prasowy
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach

List JM Rektora Jałowieckiego str1
List JM Rektora Jałowieckiego str2

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Po raz jedenasty eksperci Pulsu Medycyny wybrali 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej ochronie zdrowia za rok 2012. Na liście tej z naszej uczelni znajdują się następujący profesorowie:
- na 1 miejscu utrzymał się ( w stosunku do roku 2011) prof. dr hab. n. med. Marian Zembala,
-z 51 miejsca w 2011 roku na 30 miejsce przesunął się prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opala ,
-prof . dr hab. Andrzej Bochenek z 13 miejsca przesunął się na 39,
-prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kalarus zajął 76 miejsce,
- z 22 miejsca na 90 spadła prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera,
-z 35 miejsca na 95 miejsce spadł 24 prof. dr hab. n. med. Michał Tendera.

Anonimowy pisze...

Ja w sprawie posiedzenia RW w Zabrzu 21 marca. Rektor Prof. Jałowiecki tłumaczył powody odwołania Prof. Króla z funkcji prorektora. Miała nim być funkcja jaką on pełni w inicjatywie powstania nowego centrum badawczego w Zabrzu. Wg Rektora to jawny konflikt interesów z interesem uczelni. Ale te argumenty chyba nikogo nie przekonały, skoro od dawna wiadomo, że Prof. Król pełni w tej inicjatywnie rolę prezesa. Niemożliwe by Rektor nie był tego świadom, gdyż ta sprawa była przedmiotem dyskusji rok temu na posiedzeniu RW, jeszcze przed wyborami rektorskimi. W obronie Prof. Króla w płomiennym wystąpieniu głos zabrał Prof. Zembala, który gra pierwsze skrzypce w tej inicjatywnie, notabene realizowanej we współpracy z władzami miasta Zabrze. Pod koniec Prof. Zembala stwierdził, że Prof. Król powinien jednak się wycofać ze stanowiska prezesa. To coś nie gra, każdy obserwator musiał wyczuć fałszywe tony; skoro jest niewinny, to dlaczego Prof. Król ma opuścić oba stanowiska: prorektora i prezesa? Osobiście czułem się zmanipulowany i oszukany. Nie tak powinna przebiegać otwarta dyskusja. Może ktoś wie gdzie jest dno tej kuriozalnej sprawy?! Liczę na słowa wyjaśnienia, skoro władze nam mydlą oczy!

Anonimowy pisze...

Fałszywym tonem było utrzymywanie tak długo i na tak eksponowanych stanowiskach osoby o pokroju prof. Króla, który notorycznie łamał standardy akademickie. Wstyd dla tego wydziału i dla licznego grona samodzielnych pracowników, którzy dawali mu się manipulować oraz uczestniczyli w wielu niedopuszczalnych sytuacjach.

Anonimowy pisze...

No proszę, rzecznik prasowy SUM korzysta z bloga Pana Profesora, żeby wyjaśnić sytuację dot. prof. G.Opali (notabene pokrętnie).
A to nie można takich spraw wyjaśniać na stronach internetowych uczelni? Przecież po to są. O tym już wcześniej ktoś napisał, że takiej możliwości w SUM po prostu nie ma. Korzystanie z bloga potępianego i krytykowanego świadczy o braku możliwości własnych i słabym zarzadzaniu PR. Jednocześnie bardzo podnosi rangę oraz przydatność blogu Pana Profesora. Tak trzymać.
Pracownik

Anonimowy pisze...

To dobrze, że tenderowie znależli się w rankingu wływowych osób bliżej setki. Niczym nie zasłużyli na wyższe pozycje. Dzięki Panu Bogu ich era minęła. W szpitalu jest przez wszystkich omijana szerokim łukiem.