Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 15 marca 2013

Oświadczenie Prezydium KRASP

Przedstawiam poniżej tekst oświadczenia KRASP-u. Dotyczy ono niezwykle ważnej kwestii - dyskusji w uczelniach. Niestety, oświadczenie nie zawiera informacji o przyczynach jego powstania. O ile ktoś z Czytelników posiada taką wiedzę proszę o nadesłanie komentarzy opisujących problemy w prowadzeniu otwartej, uniwersyteckiej dyskusji.

Oświadczenie KRASP

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze,zmienił Pan swój życiorys na blogu. Wykreślono elementy o wyborach rektorskich. Proszę podać jaki procent głosów Pan otrzymał ostatnio.

Anonimowy pisze...

Myślę, ze powodem powstania tego dokumentu był incydent na wykładzie Pani Prof. Środy.

Anonimowy pisze...

Ciekawe czy występy pani Środy nie są przypadkiem próbą indoktrynacji i z czyich pieniędzy są opłacane takie wykłady.

Anonimowy pisze...

W naszej uczelni również stosunki muszą ulec zmianie, ponieważ są dalekie od doskonałości. W ostatnich latach próba dyskusji, a tym bardziej odrębne zdanie były srogo karane i można było stracić pracę. O zrozumieniu innych opcji, niekoniecznie gorszych mowy nie było. Tym bardziej poszanowania. Panowała pycha i wyniosłość oraz jedynie słuszne racje. Teraz się to cokolwiek zmieniło i mam nadzieję, ten kierunek będzie kontynuowany.

Anonimowy pisze...

Dopiero dzisiaj ( 20 marca) na stronie uczelni ukazało się Oświadczenie Prezydium KRASP-u , a może zostało przepisane z tego blogu?