Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 23 lipca 2012

Ważny komentarz Czytelnika do tekstu "Polka potrafi"

A ja bym z innej beczki;
ostatnio na stronie wrocławskiej AM pojawił się ranking pt. "Wykaz pracowników AM Wrocław z najwyższym współczynnikiem IF" osoba z najwyższą ilością pkt: 160 IF czyli 26 prac.
Jest to świetny wynik. To fakt. Ale zawsze zastanawiało mnie co się może za tym kryć? 26 prac w rok czyli praca co 2 tygodnie! (nie liczymy wakacji, świąt, choroby itd.) Każdy kto napisał chociaż jedną porządną prace wie ile trzeba włożyć wysiłku oraz czasu. Oczywiście, jest na to gotowa odpowiedź - kierownik zespołu! ale czy naprawdę Kierownik Zespołu powinien się dopisywać do każdej z prac? Przecież bierze pieniądze (pensję) właśnie za to aby pomagać - uczyć - młodych asystentów pisać! Mam wrażenie, że jest to temat skrzętnie pomijany w dyskusjach - a rozmów nieoficjalnych z młodymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi mogę stwierdzić, że takie postepowanie wyjątkowo łamie kręgosłup moralny i zniechęca do dalszej pracy. Jest to po prostu nieuczciwe. A przecież bez problemu na każdej uczelni medycznej można spotkać osoby posiadające 500-600 albo więcej prac (+ wystąpienia – drugie 400 - 500!) I nie są to osoby w wieku matuzalemowym.
Mam nadzieje, że komentarz ten sprowokuje szerszą dyskusję

3 komentarze:

WP pisze...

Zamieściłem ten komentarz, jako osobny tekst, gdyż poruzsa on ważne kwestie. Zawsze będziemy mieli różne opinie w sprawie współautorstwa w publikacjach czy inych kwestiach związanych z ich powstawaniem. Warto odwołać się do pewnych aktów prawnych regulujących te sprawy. Np. na stronie uczelni odnajdziemy tekst regulaminu narzucającego właściwe zasady w naszej uczelni. Tylko ile osób zna jego treść? a ile osób stosuje jego zapisy? Dura lex sed lex. Niestety, kultura prawna w Polsce jest niska. Samo stworzenie dobrych regulacji prawnych to za mało, należy zadbać o ich przestrzeganie. Oczywiście, są jeszcze inne przesłanki np. przyzwoitość, uczciwość, ale te nieraz zawodzą...
Wojciech Pluskiewicz

Anonimowy pisze...

Sprawa nie jest zawsze prosta. Bywają katedry gdzie w każdej pracy pierwszym autorem jest szef, co jest skandaliczne. Ale są także miejsca gdy szef aktywnie uczestniczy jako badacz i pomysłodawca badań i wtedy jego udział w roli autora-seniora jest uzasadniony. Z pewnością nadużywa się współautorstwa, a niektórzy sądzą, że wystarczy wysłać paru pacjentów by automatycznie wejść do grona autorów.

Anonimowy pisze...

Jest skuteczna metoda stosowana przez niektóre redakcje wymagające pismnej deklaracji jaki był wkład poszczególnych autorów oraz potwierdzenie tego podpisem. Wtedy trudniej jest przemycić autorów dopisywanych. Ale i tak liczy się uczciwość i etyka, a tych we współczesnym świecie brakuje coraz bardziej...