piątek, 29 czerwca 2012

Z posiedzenia RW w Zabrzu

Ostatnie tegoroczne posiedzenie RW w Zabrzu nie wymaga zbyt obszernej relacji. Warto wspomnieć o ważnej deklaracji Rektora-Elekta Prof. dr hab. n. med. P. Jałowieckiego, który zamierza na początku przyszłego roku akademickiego wprowadzić poprawki do Statutu uczelni by w skład rad wydziałów lekarskich ponownie zasiadali wszyscy samodzielni pracownicy nauki. Taka nowelizacja na pewno spotka się z aprobatą społeczności uczelni.
W kuluarach jedna z osób obecnych na posiedzeniu w rozmowie ze mną stwierdziła, „że blog nieco „oklapł”, a liczba komentarzy jest mniejsza niż ostatnio”. To prawda, porównując do gorącego okresu wyborczego liczba wejść się zmniejszyła i wróciła do średniego poziomu z ostatnich lat ze średnią blisko 300 odwiedzających dziennie. To pokazuje, że nadal utrzymuje się spore zainteresowanie sprawami akademickimi. Jeszcze przed wakacjami wrócę do kwestii przyszłego kształtu bloga przy okazji tekstu podsumowującego miniony rok akademicki.

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nie dodał Pan, że odbyło kolokwium, które wyróżniało się z innych tym, że dwóch recenzentów było na "nie", a jeden z nich na kolokwium habilitacyjnym w pełni podrzymał swą negatywną opinię i dał dwie oceny NEGATYWNE! mimo to habilitantka nie przepadła...

Anonimowy pisze...

No to zobaczycie, co się dopiero będzie działo z córką prof. Sieronia (jak Państwo pamiętacie tata wspominał o Noblu). A do tego te pola elektromagnetyczne :)

Anonimowy pisze...

Takie głosowanie na RW to po prostu zaproszenie dla CK do "pryjrzenia się" poczynaniom rady i dziekana, ale ewentualna kontrola i konsekwencje spadną na nowe władze....

Anonimowy pisze...

Konsekwencje to spadną nie na władze, a na szeregowych pracowników, tak jak to było w Rektoracie po kontroli NIK.

Anonimowy pisze...

Z wyborami nie wyszło tak, jak by wielu z nas chciało. Szkoda. Ale dobrze, że ta kadencja się już kończy, bardzo dobrze, bo żaden nowy rektor tak podły i antyludzki jak p.Tenderowa nie będzie. Oby wszyscy jak najszybciej zapomnieli o jej poczynaniach. A także o niej.