Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

sobota, 30 czerwca 2012

Komunikat Minister Barbary Kudryckiej

Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczący jawności wynagrodzeń władz uczelni publicznych
serwis MNiSW, 4.06.2012

Szanowni Państwo Rektorzy,

w związku z napływającymi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego sygnałami dotyczącymi nieujawniania wysokości wynagrodzeń władz uczelni publicznych, uprzejmie przypominam, że zgodnie z przepisem art. 151 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz.1365 z późn. zm.), wynagrodzenia rektorów, prorektorów, kanclerzy i kwestorów uczelni publicznej są jawne i nie podlegają ochronie danych osobowych. Przepisy prawa w tym zakresie obowiązują od 2005 roku i nie ulegały zmianie.

Łączę wyrazy szacunku
prof. Barbara Kudrycka

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pani kanclerz dedykuję ostatnie zdanie: Przepisy prawa w tym zakresie obowiązują od 2005 roku i nie ulegały zmianie.

Anonimowy pisze...

Jawność jest z pewnością zjawiskiem pozytywnym. Zwłaszcza, że lekarskie zarobki w SUM-ie sięgnęły dna. Na Oddziałach każdy, kto może próbuje zamienić ten etat na szpitalny, który wynagradza asystentów zdecydowanie lepiej. A już o "miodzie" rezydentów nie wspomnę. Wszystko to kręci się wokół elementarnej przywoitości! Kiedy czytam w ostanim "Pro Medico" artykuł prof. Sieronia o powinnościach moralno-etycznych lekarzy, to mnie mdli. Panie profesorze, jest pan ostatnim, który powinien w tych sprawach zabierać głos.

Anonimowy pisze...

To nie jest kwestia dobrych chęci, etyki etc. To jest fundamentalna zasada państwa prawa=musi być one przestrzegane. Skoro nie jest dziś respektowane to dawno Pani rektor powinna być przez władzę państwową odwołana. Oby nowy rektor, Prof. Jałowiecki miał więcej respektu dla prawa...

Anonimowy pisze...

Obserwuję w ostatnich tygodniach, po żenującym wycofaniu się prof. Sieronia z walki o fotel Rektora SUM i totalnej porażce w wyborach do RW, jego wzrastającą aktywność (ostatnio pismo Swiat lekarza). Czy to nagły przypływ energii. Otóż moim zdaniem to wszystko służy odwróceniu uwagi od jego córki, kolejnego geniusza medycznego,i właśnie rozpoczynającego się jej przewodu habilitacyjnego o genialnych, acz nie odkrytych wcześniej, właściwościach pól eletromagnetycznych. Proponuję przyjrzeć się tej sprawie!

Anonimowy pisze...

Mam też nadzieję, że bezprawne zarobki kuraszewskiej, nie mające umocowania w żadnym taryfikatorze ulegną zmianie. Dawanie kilkunastotysięcznych premii nie ma prawa mieć miejsca w normalnym świecie. To jest bezprawie.