wtorek, 5 czerwca 2012

O planach likwidacji Zakładu Chorób Metabolicznych Kości.

Dziś zostałem zaproszony na rozmowę z Dziekanem Prof. W. Królem. Zostałem poinformowany o planach likwidacji jednostki, którą kieruję, czyli Zakładu Chorób Metabolicznych Kości. Zakład istnieje od 2001 roku i powstał z mojej inicjatywy. Jest to pierwszy w kraju tego rodzaju ośrodek naukowy i dydaktyczny zajmujący się chorobami metabolicznymi kości w polskich uczelniach medycznych. Podobne zakłady istnieją także w CM UJ oraz w UM w Łodzi. Na moje pytanie dlaczego planowana jest likwidacja zakładu usłyszałem, że jest to część planów porządkowania wydziału lekarskiego w Zabrzu. Nie będę teraz omawiał argumentów, jakie przytoczył Dziekan, na to będzie jeszcze czas. Chciałbym tylko wspomnieć, że za autorski program nauczania studentów w mym zakładzie otrzymałem rektorską nagrodę dydaktyczną. Dorobek naukowy zakładu jest znaczny i można go poznać wchodząc na stronę internetową uczelni www.sum.edu.pl.
Zostałem poinformowany, że decyzja o wprowadzeniu do programu RW 14 czerwca kwestii likwidacji Zakładu Chorób Metabolicznych Kości zostanie niebawem podjęta przez Kolegium Dziekańskie. Zaprezentowałem mój zdecydowany sprzeciw wobec tych działań, nie mających, moim najgłębszym przekonaniu, jakiegokolwiek merytorycznego uzasadnienia.

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11871232,Konczy_sie_proces_bylego_rektora_Slaskiej_Akademii.html

Anonimowy pisze...

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11871232,Konczy_sie_proces_bylego_rektora_Slaskiej_Akademii.html

Anonimowy pisze...

mam takie skojarzenie Pana obecnej sytuacji z tytułem filmu sprzed lat: "Zemsta po latach"...

Anonimowy pisze...

włożył Pan rękę między drzwi to i palce Panu przycieli...

Anonimowy pisze...

a jak miało być? tak już tu jest, w tej uczelni, po prostu beznadziejnie!

Anonimowy pisze...

A mówiło się, że ustępujący rektor nie powinien po wyborach podejmować żadnych nowych decyzji. Ciekawe co na to rektor-elekt?