Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 5 kwietnia 2012

Życzę wszystkim Czytelnikom zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze, to my powinniśmy Panu złożyć życzenia. Dziękujemy za Pańską wieloletnią pracę "u podstaw". Życzymy powodzenia w wyborach, ale przede wszystkim życzymy by pozostał Pan takim człowiekiem jak Pana widzimy od lat. Cokolwiek się nie wydarzy, trzeba stwierdzić, że dzięki Panu konsekwencji w działaniu nasza uczelna stała się inna, to Pan dał impuls do działania wielu osobom. Takiego powiewu optymizmu nie było od 1980/1981 roku, ale wtedy to była sytuacja ogólnokrajowa. Widać wokół jak zwolennicy starego systemu, opartego na "ułożeniu" interesów wbrew oczywistemu interesowi ogółu gorączkowo próbują powielać dawne wzorce i budować jakieś mętne koalicje wybocze, ale jakoś nie widać zbyt wielu popleczników tych działań. Widać erozja systemu poszła za daleko; porażka "starego" z "nowym" 14 maja jest na wyciągnięcie ręki, tego potencjału nie można zmarnować.

zph pisze...

Wojtku
Tobie i Twoim bliskim ciepłych i rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
ZPH

Anonimowy pisze...

Ja podzielam w całości komentarz z godz. 12:59 i dodaję, że wraz z życzeniami dobrych Świąt Wielkanocnych dla Pana Profesora i Pana bliskich należy złożyć podziękowania za prowadzenie tego bloga. Doprawdy niesposób go przecenić: ile pokazał prawdy o naszej uczelni i świecie. Ilu spraw byśmy nie byli świadomi, ile krzywdy ludzkiej byśmy nie znali, ile niesprawiedliwości nie ujrzałoby dziennego światła. Traktowanie ludzi jak przedmioty, które się przestawia, wyrzuca i marginalizuje są symbolem władz obecnej kadencji. Wierzymy w Pana. I będziemy się modlić w ten świąteczny czas, aby epoka upodlenia skończyła się i na zawsze poszła w zapomnienie.

Anonimowy pisze...

Radosnych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wiary i nadziei w sens cierpienia jakie poniósł Zbawiciel na krzyżu dla naszego odkupienia, miłości i ciepła rodzinnego, wesołego Alleluja,
Panu Profesorowi i najbliższym,
życzy
Danuta Jarosz