Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 13 kwietnia 2012

PROMOCJE DOKTORSKIE W ZABRZU

Dzisiaj w Zabrzu odbywały się uroczyste promocje doktorskie. Takie uroczystości są organizowane dość rzadko, odbywają się raz, może dwa razy w roku. Dotąd zawsze wręczanie dyplomów świeżo upieczonym doktorom odbywało się w sali Rady Wydziału, ale tym razem zaproszono gości do Teatru Nowego w Zabrzu. To był świetny pomysł władz dziekańskich, to miejsce znakomicie nadaje się na taką okazję. Dobrym obyczajem, oby kontynuowanym w przyszłości, było włączenie do grona gości także doktorów habilitowanych. Organizatorzy zadbali także o program artystyczny.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Miałam okazję uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości. Odbyła się ona w sali Teatru Nowego w Zabrzu przy pełnej sali zaproszonych osób i ich gości. W pięknej oprawie promotorzy mogli wręczać, a - byli już - doktoranci odbierać dyplomy doktora nauk medycznych. Ponadto, dyplomy wręczono także osobom, które uzyskały stopień doktora habilitowanego. Do tej pory promocje doktorskie odbywały się w dziekanacie. Możemy być dumni, jako pracownicy uniwersytetu, z uroczystości zorganizowanej w takiej formie, uroczystości, która jest szczególnie ważna dla doktorantów i ich rodzin. Należą się tutaj podziękowania Panu Dziekanowi Królowi i Panom Prodziekanom za pomysł zorganizowania promocji doktorskich w takiej postaci. Podziękowania za pracę należą się także Pani mgr Ewie Władyce i innym pracownikom dziekanatu. Mam nadzieję, że już zawsze tak będą wyglądać promocje doktorskie na naszym wydziale.
Bogna Drozdzowska

Anonimowy pisze...

Tak, dziękujmy Dziekanowi Królowi. To świetny facet. Niech z Sieroniem zostaną Rektorem i Prorektorem oraz niech prowadzą Nas dalej! Tylko dokąd?

Anonimowy pisze...

Dokąd? To wiadomo. W świetlaną przyszłość. Tyle tylko, że ta jasna przyszłość będzie w piekle. Bo w czyśćcu, to już jesteśmy.