Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 19 czerwca 2011

W odpowiedzi Czytelnikowi

Wczoraj o godzinie 18.36 nadeszło zapytanie Czytelnika co sądzę o tekście dotyczącym SK-5 (patrz link poniżej).

W szpitalu na Ceglanej nic złego się nie działo

Moja odpowiedź: człowiek honoru w takiej sytuacji podaje się do dymisji, oczekiwałbym takiego kroku dyrektora Jorga.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Na wspólnej RW Pani Rektor pokazała słupki jak bardzo szpital na ceglanej jest dobrze zarządzany, a po przeniesieniu alergologii i endokrynologii z szpitala Zabrza ma się "lepiej". Potem był prezentowany szpital w Zabrzu, który ma " najgorsze wyniki". Pytam, czy oprócz podanego uzasadnienia Pani Rektor nie odpowiada za to przesuniecie dochodowych oddziałów na ceglaną? W ten sposób jeden szpital ma się lepiej i lepiej, można go stosunkowo szybko sprywatyzować i "dać, w imieniu prawa, w prezencie grupie Jorg&Kuraszewska&Tenderowie", a Zabrze powoli utraci samo zdolność istnienia jako jednostka SUM.

Anonimowy pisze...

Wuburzanie ACM, kategoria II Zabrza w kategoryzacji uczelni przez ministerstwo, spadek w rankingach. Czy nalezy dodać coś więcej ?

Anonimowy pisze...

Musimy niestety poczekać aż swą działalność we władzach SUM zakończą Kuraszewska i Tenderowa i wtedy wszystkie "naznaczone" przez te panie stanowiska same się rozlecą. Inne przejdą na emerytury zasłużone i nikt nie powinien wspominać niechlubne lata tej uczelni. gr

Anonimowy pisze...

Pan Jorg, nielegalnie i bezpodstawnie naciskając na dyrektora śląskiego oddziału NFZ, spowodował stratę GCM w Ochojcu na ponad 7 mln zł. W odpowiedzi, od pani Rektor otrzymał nominację na dyrektora szpitala na Ceglanej. Czym sobie tak zasłużył? Co zrobił, albo czego nie zroblł podczas kontroli w GCM? Inni Rektorzy bronili swoje szpitale przed samowolą Jorga i jego kolegów, czemu u nas było inaczej? Co to za układ: Jorg-Kuraszewska-Tenderowie?