niedziela, 19 czerwca 2011

W odpowiedzi Czytelnikowi

Wczoraj o godzinie 18.36 nadeszło zapytanie Czytelnika co sądzę o tekście dotyczącym SK-5 (patrz link poniżej).

W szpitalu na Ceglanej nic złego się nie działo

Moja odpowiedź: człowiek honoru w takiej sytuacji podaje się do dymisji, oczekiwałbym takiego kroku dyrektora Jorga.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Na wspólnej RW Pani Rektor pokazała słupki jak bardzo szpital na ceglanej jest dobrze zarządzany, a po przeniesieniu alergologii i endokrynologii z szpitala Zabrza ma się "lepiej". Potem był prezentowany szpital w Zabrzu, który ma " najgorsze wyniki". Pytam, czy oprócz podanego uzasadnienia Pani Rektor nie odpowiada za to przesuniecie dochodowych oddziałów na ceglaną? W ten sposób jeden szpital ma się lepiej i lepiej, można go stosunkowo szybko sprywatyzować i "dać, w imieniu prawa, w prezencie grupie Jorg&Kuraszewska&Tenderowie", a Zabrze powoli utraci samo zdolność istnienia jako jednostka SUM.

Anonimowy pisze...

Wuburzanie ACM, kategoria II Zabrza w kategoryzacji uczelni przez ministerstwo, spadek w rankingach. Czy nalezy dodać coś więcej ?

Anonimowy pisze...

Musimy niestety poczekać aż swą działalność we władzach SUM zakończą Kuraszewska i Tenderowa i wtedy wszystkie "naznaczone" przez te panie stanowiska same się rozlecą. Inne przejdą na emerytury zasłużone i nikt nie powinien wspominać niechlubne lata tej uczelni. gr

Anonimowy pisze...

Pan Jorg, nielegalnie i bezpodstawnie naciskając na dyrektora śląskiego oddziału NFZ, spowodował stratę GCM w Ochojcu na ponad 7 mln zł. W odpowiedzi, od pani Rektor otrzymał nominację na dyrektora szpitala na Ceglanej. Czym sobie tak zasłużył? Co zrobił, albo czego nie zroblł podczas kontroli w GCM? Inni Rektorzy bronili swoje szpitale przed samowolą Jorga i jego kolegów, czemu u nas było inaczej? Co to za układ: Jorg-Kuraszewska-Tenderowie?