Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 2 lutego 2011

Podsumowanie stycznia

Czas biegnie nieubłaganie, już mamy luty i czas na parę słów podsumowania minionego miesiąca. Poza kolejnymi informacjami dotyczącymi „nieśmiertelnej” sprawy R. Andrzejaka warto zwrócić uwagę na list Czytelnika dotyczący prof. Cieślika (17 stycznia). Dziękuję za ten głos; wywołał on lawinę komentarzy. Prezentują one poglądy wielu osób nie tylko na samą sprawę, ale także na inne zjawiska w uczelni. Pokazują one, że nie ma zgody na łamanie elementarnych zasad, które powinny obowiązywać w społeczeństwie. To dobra prognoza na przyszłość.

Druga, bulwersująca społeczność akademicką sprawa dotyczy prof. Gmińskiego (28 stycznia). Ta smutna historia także ilustruje społeczne nastroje. Widać wyraźnie, że tolerancja dla takich zachowań jest coraz mniejsza.

Zastanowić muszą także krytyczne głosy dotyczące Dziekana wydziału Prof. W. Króla. Ton tych wypowiedzi jest jednoznaczny; nie ma zgody na taką, niegodną piastowanej funkcji dziekana, postawy jaką prezentuje Prof. Król w czasie kolejnych posiedzeń rad wydziału. Może w tym miejscu przytoczę, jako komentarz, wypowiedź jednego z członków Senatu: „Obejmując i wypełniając jednoosobową funkcję w uczelni należy pamiętać, że kadencja nie trwa wiecznie i pewnego dnia wracamy na swe wcześniejsze miejsce w uczelni. Wówczas nieuchronnie otrzymamy ze strony społeczności akademickiej, w reakcji na sposób pełnienia swej funkcji kierowniczej, adekwatną zapłatę”.

Sądzę, że to stwierdzenie jest bardzo trafne i dotyczy wszystkich funkcji kierowniczych, nie tylko tych w uczelniach.

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Zgadzam się, ze nie ma przychylności dla spożywania alkoholu w pracy. I dobrze.
Natomiast jesteśmy lekarzami i powinniśmy znać objawy powszechnej choroby alkoholowej i jak najszybciej zmotywować osobę uzależnioną do terapii. Radiowozy, zakucie w kajdanki to jakby obraz z średniowiecza traktowania osób chorych. Dodajmy, osoby "wepchniętej w ciemny kąt", "deptanej i kopanej" przez obecną władzę uczelni od kilku lat. Jako lekarz wstydzę się takiego postępowania i jestem jemu przeciwna. Większość osób jak tak "mocno krwawi to z bólu gryzie".

Anonimowy pisze...

Ja popieram poprzednią wypowiedź. I dodam, że obecna władza mogła swoimi posunięciami doprowadzić do takiego stanu każdą osobę. Był napiętnowany z zupełnie innych powodów i nie każdy ma taki odporny układ nerwowy aby nie popaść w chorobę. W ogóle ta władza wiele osób doprowadziła już do skrajnych sytuacji. Niektórzy leczą się w szpitalu psychiatrycznym, ktoś inny dostał zawał lub depresję. Stres jaki towarzyszy nam w pracy sprzyja chorobom. A za stres odpowiadają nasi przełożeni. Ma to scisłe powiązanie również z aktywnością naukową.

Anonimowy pisze...

Ciekawe co na ten temat studenci i jego podwładni. Może znów spłonie jakiś tapczan w akademiku, jak to się działo na Rokitnicy?

Anonimowy pisze...

Nie znam tego pana osobiście ale z tego co wiem to już za poprzedniej władzy senat nie zaakceptował go na stanowisko szefa katedry. I powodem był brak szacunku dla innych osób. Jest pewnie jeszcze w sieci uchwała senatu. Jednak wtedy rektor był innego zdania. Problem tego pana więc nie jest nowy i związany z władzą.

Anonimowy pisze...

Tak jest jak pisze poprzednik, ta władza swymi antypracowniczymi i antyludzkimi posunięciami doprowadza do skrajnych sytuacji wiele osób. Ostatnio w Ochojcu dobry lekarz i wrażliwy człowiek, w wyniku osaczenia i zwolnienia z pracy odebrał sobie życie przez powieszenie. Kac moralny, to za mało powiedziane. Psychiczny dyskomfort władz też nie jest adekwatnym określeniem. Inkwizycja i mroczne średniowiecze - wymuszone poddaństwo aż do upadłości- to wizytówka w klapie władz.

Anonimowy pisze...

Władza wl Katowice też próbowała popełnić samobójstwo, jaki pan taki kram!