Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 1 lutego 2011

Informacje w sprawie Rektora R. Andrzejaka

Wniosek Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność '80 o zawieszenie dr Ryszarda Andrzejaka w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

No proszę, okazuje sie, że można pokonać wszechwładnego rektora, któremu sie wydawało, że nie ma na niego mocnych. Okazuje się, że wystarczy upór i determinacja w dążeniu do celu. Opinia specjalistów UJ, na którą wszyscy czekali przesądza sprawę. Brawo uczelniany związek Solidarność 80, który pokonał potężnego satrapę. Teraz idzie dalej w swoich słusznych żądaniach i miejmy nadzieję, że wygra. Szkoda, że u nas związek S milczy, a przecież jest o co walczyć, wszyscy o tym wiedzą.

Anonimowy pisze...

Ten komentarz nie dotyczy ostatniego wpisu na blogu, ale gdzieś muszę się wypowiedzieć. Oglądam właśnie program telewizyjny o sytuacji w Egipcie, sporo uwagi poświęcono roli internetu. Zachowując proporcje, blog profesora Pluskiewicza stanowi od paru lat (chyba trzech) taką witrynę wolności, gdzie nie sięgają macki pani kanclerz ( i nie tylko jej). I na szczęście nie można go, jak w Egipcie, po prostu zamknąć! a wiem, że coraz więcej osób zagląda na ten blog, coraz bliżej nam do prawdziwej akademickiej wolności, a jej kaganek jako pierwszy niósł ten blog za co należy się chwała jego autorowi.

Anonimowy pisze...

Tak, ten blog wykonał (i wykonuje nadal) prace nie do przecenienia. Już o tym była mowa, ale należy to powtarzać. Przede wszystkim informacyjną. Znacznie wiecej i ważniejszych informacji niż na stronach uczelni, gdzie nie ma żadnej dyskusji i nikt się nie loguje, bo po co, skoro zarządzenia władz są jedynie słuszne. A tutaj tyle informacji, również od czytelników i tyle ważnych komentarzy w sprawach uczelni i nie tylko. Mnie interesuje własne podwórko, bo trzeba zaczynać od siebie. A tutaj jest przecież fatalnie, tym samym dużo do zrobienia. To po prostu ugór, gdzie trzeba będzie budować od nowa wszystko. Począwszy od stosunków międzyludzkich , a skończywszy na poszanowaniu prawa, zdrowego rozsądku i racjonalnego myślenia. Przecież to uczelnia, nie prywatny folwark jak teraz uważają władze.