Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 4 listopada 2010

Wrocławski węzeł gordyjski

Apel wrocławskich naukowców w sprawie prof. Andrzejaka

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

We wczorajszym wydaniu Polityki jest szczegółowa relacja z wydarzeń wrocławskich. Wstyd na całą Polskę!
Ciąg dalszy można znależć w dziseiejszej Gazecie Wyborczej (Wroclaw)...

Anonimowy pisze...

Porażający artykuł w dzisiejszej wyborczej: " Wrocławska klinika została ukarana za histeroskopie " .

Po przeczytaniu statystyk: brak zgody pacjentek, brak uzasadnienia, częśc zabieg w ogóle nie została wykonana, narażenie zdrowia i życia pacjentek - nasuwa się jedyna myśl - żyjemy w kraju z chorym systemem !!! gdyby taki skandal zdarzył się w Niemczech, klika zostala by zamknieta, lekarze skazani z odebraniem prawa wykonywanai zawodu, a pacjentki dostaly ogromne odszkowanai ! a u nas ? rzecznik szpitala odwoluje sie od kary NFZ ! Tylko kara ? przecez te zarzuty nadaja sie do prokuratury !

Anonimowy pisze...

To dobrze, że wreszcie obudzili sie naukowcy z innych uczelni wrocławskich. Lepiej późno niż wcale. Inne gremia pozostają głuche na to co się we Wrocławiu dzieje np. Konferencja Rektorów. Czy dalej przewodniczy jej nasza pani rektor? Jeżeli tak, to wiemy dlaczego milczą. Sami nie są w porządku i u siebie nie potrafią go zaprowadzić.

Anonimowy pisze...

Wolne żarty, Kolego lub Koleżanko! Pani Rektor przewodniczy Konferencji Rektorów Akademii Medycznych (KRAUM), zatem zakładając, że jej wypełnia te rolę jak powinna (uczciwie, z zaangażowaniem, bezstronnie) dawno już KRAUM miał zająć stanowisko w sprawie plagiatora z Wrocławia. Ale tak nie jest, nasza rektor wpisuje się w kompromitujący poziom rektorów polskich uczelni, co ją i innych rektorów obchodzi jakiś plagiat?! są ważniejsze sprawy do załatwienia, interesy i interesiki, byle dotrwać do końca kadencji i dobrze zabezpieczyć się na przyszłość, zadbać o swoją rodzinę, o swoich poleczników. Taki to już jest ten kraj, mali ludzie, małe sprawy...