Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 3 listopada 2010

Gorąca linia Wrocław - Warszawa


Pismo do minister zdrowia lek. med. Ewy Kopacz

Fragmenty statutu Akademii Medycznej we Wrocławiu

Pismo do premiera Donalda Tuska

Gazeta.pl: Jest wniosek o odwołanie dziekan Wydziału Lekarskiego

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Do studentów i absolwentów medycyny, którym marzy się 'kariera akademicka' - przeczytajcie list związkowców, Wy spędzicie 30 lat pracując za groszową pensję, aby uzyskać stopień dr hab i prawdopodobnie spędzić emeryturę w biedzie, a administracja i prawnicy mają się dobrze.

Anonimowy pisze...

Ze zgrozą czyta się echa wrocławskich wydarzeń. I z niedowierzaniem. Jak można tak całkowicie zatracić honor i morale przy parciu na władzę, jak mozna sie tak zatracić. A tych co mieli odwagę jasno wyrazić swoje zarzuty zaszczuwać i zniesławiać. Milcząca zgoda na takie działanie członków Rady Wydziału i Senatu, też daje dużo do myślenia. Daleko posunięty serwilizm nie pozwala im patrzeć racjonalnie. Cierpi na tym nauka, dydaktyka oraz wizerunek uczelni. Wstyd.

Anonimowy pisze...

Wstyd ??? Drogi przedmówco, czy naprawdę myślisz, że oni mają poczucie wstydu lub temu podobne ? Jak ktos napisał, ideały akademickie już dawno umarły śmiercią naturalną, prawdziwe były tylko przed wojną. Współczesnie to tylko wyścig do władzy, tytułów, honorów, kariery za wszelką cenę, po trupach innych. Tylko władza się liczy, uczciwy i skromny naukowiec jest nikim, splendory i nagrody dostają tylko ci, którzy trzymają władzę.