środa, 3 listopada 2010

Gorąca linia Wrocław - Warszawa


Pismo do minister zdrowia lek. med. Ewy Kopacz

Fragmenty statutu Akademii Medycznej we Wrocławiu

Pismo do premiera Donalda Tuska

Gazeta.pl: Jest wniosek o odwołanie dziekan Wydziału Lekarskiego

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Do studentów i absolwentów medycyny, którym marzy się 'kariera akademicka' - przeczytajcie list związkowców, Wy spędzicie 30 lat pracując za groszową pensję, aby uzyskać stopień dr hab i prawdopodobnie spędzić emeryturę w biedzie, a administracja i prawnicy mają się dobrze.

Anonimowy pisze...

Ze zgrozą czyta się echa wrocławskich wydarzeń. I z niedowierzaniem. Jak można tak całkowicie zatracić honor i morale przy parciu na władzę, jak mozna sie tak zatracić. A tych co mieli odwagę jasno wyrazić swoje zarzuty zaszczuwać i zniesławiać. Milcząca zgoda na takie działanie członków Rady Wydziału i Senatu, też daje dużo do myślenia. Daleko posunięty serwilizm nie pozwala im patrzeć racjonalnie. Cierpi na tym nauka, dydaktyka oraz wizerunek uczelni. Wstyd.

Anonimowy pisze...

Wstyd ??? Drogi przedmówco, czy naprawdę myślisz, że oni mają poczucie wstydu lub temu podobne ? Jak ktos napisał, ideały akademickie już dawno umarły śmiercią naturalną, prawdziwe były tylko przed wojną. Współczesnie to tylko wyścig do władzy, tytułów, honorów, kariery za wszelką cenę, po trupach innych. Tylko władza się liczy, uczciwy i skromny naukowiec jest nikim, splendory i nagrody dostają tylko ci, którzy trzymają władzę.