Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Poniższy list otrzymałem od studenta naszej uczelni. Publikuję go wraz z treścią ogłoszenia z nadzieją, że w roku akademickim 2010/2011 te zasady ulegną zmianie.

Szanowny Panie Profesorze,

Przesyłam Panu zdjęcie zarządzenia Pani Dziekan Kowalik, które wprawiło nas [studentów WLK] w niemałe osłupienie. Nasz dziekanat rozpisuje nam zajęcia, np. na święto Bożego Ciała, którego termin widocznie jest dla niego nie do przewidzenia. Według Pani Dziekan musimy je potem odrabiać.

Czy taka decyzja jest zgodna z przepisami obowiązującymi na naszej
uczelni?

Z poważaniem,
studentZarządzenie dziekana WLK

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

O ile mi wiadomo to problem odrabiania godzin rektorskich nie jest w uczelni globalnie rozwiązany. Jak sama nazwa mówi "godziny rektorskie" to czas wolny od zajęć ogłaszany przez Rektora, zatem to Rektor a nie Dziekan powinien tą kwestię jednoznacznie rozwiązać. Trudno pojąć dlaczego dotąd ta sprawa nie znalazła stosownego rozwiązania. Widać władza na ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś tam problemy studentów...

Anonimowy pisze...

Ja nie widzę tam ani słowa o "Bożym Ciele" Drogi Studencie, chodziło raczej o piątek po nim, kiedy pracownicy SUM (a nie studenci!) mieli wolne za dzień 1 maja przypadający w sobotę, zgodnie zresztą z Zarządzeniem Pani Rektor. Nie sądzę, żeby Studenci przyszli w tym dniu sami odbyć zajęcia...
A problem dni i godzin rektorskich... Przecież można w zarządzeniu dotyczącym ich określić, co z zajęciami w tym czasie przypadającymi, ale dla Rektoratu to widać problem nie do pokonania.

Anonimowy pisze...

w Sosnowcu odrabiają rektorskie od co najmniej 5 lat