Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 25 sierpnia 2010

Z życia wrocławskiej uczelni medycznej

Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

7 komentarze:

Anonimowy pisze...

Widać że pan profesor czytuje stronę AM Wrocław spodziewając sie z pewnościa rychłej abdykacji rektora bez habilitacji... A tymczasem kolejna afera jednego z prorektorów, który zadbał przede wszystkim o to, żeby w Nowej Akademii mieć własną klinikę chirurgii małoinwazyjnej i proktologicznej w strukturze wydziału stomatologicznego. Pytanie egzaminacyjne: Jak się ma proktologia do stomatologii... chyba daleko. Drugi prorektor ma też poważne kłopoty, atmosfera na Akademii jest taka, że wcale nie jest dziwne, że jest to ostatnia akademia medyczna w kraju. Nie ma szans na Uniwersytet Medyczny.

Anonimowy pisze...

To tylko przeprosiny. Na stronie Gazety Wyborczej (wrocław) jest artykuł z komentarzami... Warto sie zapoznać.

Anonimowy pisze...

Miarka się przebiera, najpierw utrącenie profesury przrez CK, teraz wyrok Sadu, co jeszcze musi się wydarzyć?

Anonimowy pisze...

Ale pożal się Boże ŚlAM został ŚUMem. Żenada ...

Anonimowy pisze...

Najgorsze w tym jest to, że juz nikt nie reaguje na pojawiające sie informacje o tak zwanych delikatnie mówiąc "nieprawidłowościach". A 60-lecie Akademii niedaleko, i ciekawe co powiemy studentom?

Anonimowy pisze...

Jest pewna zeleznosc, niestety w czasach komunizmu zarowno akademia we wroclawiu jak i SLAM byly mocno upolitycznione i zalezne od PZPR.

Anonimowy pisze...

Cytat z tego artykułu w gazecie wyborczej Wrocław:

"... brudne sprawki i metody walki znane z ciemnych podwórek. Pokazuje degrengoladę części środowiska. Szacunek, odpowiedzialność za słowo, standardy etyczne - to dla wielu lekarzy zapomniane już pojęcia?..."

Dlaczego tylko dziennikarze widzą co się dzieje ze środowiskiem ?