Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 2 maja 2010

Podsumowanie kwietnia

Trudno zebrać się do podsumowania kwietnia, miesiąca, który przed 70-ciu laty i w roku 2010 zapisał tak tragiczną kartę polskiej historii. To wydarzenie przesłoniło wszystkie inne, doczesne sprawy. Zrozumiałe jest, że zainteresowanie Czytelników tekstami zamieszczanymi na blogu było nieco mniejsze niż zazwyczaj. Pewne zainteresowanie wzbudziły informacje dotyczące konkursów w uczelni (7 i 20 kwietnia) oraz dokument dotyczący reform nauki w SUM. Ale najbardziej uwagę Czytelników przykuła informacja dotycząca dochodów Pani Kanclerz mgr B. Kuraszewskiej. 27 kwietnia zamieściłem list jaki w tej sprawie otrzymałem od Prof. dr hab. n. med. J. Duławy. Ta sprawa jest zdumiewająca i bulwersująca nie tylko dla mnie, a Czytelnicy wyrazili swą dezaprobatę dla lekceważenia prawa oraz obecności wśród nas „równych” i „równiejszych”.

W Śląskim Uniwersytecie Medycznym słowa przyzwoitość, szacunek, akademickość, sprawiedliwość, etyka zostały już dawno zapomniane…

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Chwalą się, że mają takich świetnych prawników, a tymczasem nie potrafią uchwalić zgodnie z obowiązującym prawem nawet statutu uczelni, czyli podstawowego dokumentu, który reguluje funkcjonowanie szkoły. Wcześniej słynna reasumpcja i przypisanie wykładowcom 450 godzin (które musiały zmienić po nakazie Ministerstwa), a także sporo zarządzeń wielokrotnie zmienianych np. w sprawie podpisywania list obecności i czasu pracy nauczycieli
akademickich świadczą o słabym poziomie prawnym ich autorów oraz o antypracowniczym podejściu do regulowanych zagadnień. A najlepszym prawnikiem (określanym tak przez panią rektor i odpowiednio wynagradzanym) oraz autorem wielu bubli jest p.Kuraszewska. To po prostu wstyd, żeby w wielkiej uczelni było tyle wpadek natury prawnej.

Anonimowy pisze...

Niekompetencja i nieumiejętność przygotowania podstawowych aktów prawnych w uczelni jest bardzo wysoko wynagradzana. Ponadto wprowadzanie w błąd senatu, mijanie się z prawdą na każdym kroku oraz antypracownicze działania to główne zadania kuraszewskiej. Pani rektor i kolegium rektorsko - dziekańskie są z niej bardzo zadowoleni. Czy my - pracownicy również? Dziękujemy Pani profesor Błońskiej - Fajfrowskiej za odważne ujawnienie winy pracodawcy i kłamstw kuraszewskiej na ostatnim senacie w kwestii naszych "pitów". Dziwi nas ,że prorektor Duława wykazuje przychylne zrozumienie dla takich działań.

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze!
Zarobki kuraszewskiej są rzeczywiście nieprzyzwoicie wysokie. Ale to nie wszystko w kwestii nieprzyzwoitości zarobków w SUM. Wybrani przez kuraszewską niektórzy pracownicy rektoratu(kilkanaście osób ), zarabiają więcej niż profesorowie belwederscy na tej uczelni. To są pracownicy których potocznie określa się mianem "mierni ale wierni". Czy to jest uczciwe? Co na to kolegium rektorskie? Co na to komisja budżetowa? Czy w taki sposób powinny być rozdysponowywane środki publiczne.

Anonimowy pisze...

Te środki publiczne rozdysponowane są jak w publicznym folwarku. Są pieniadze na przegrane sprawy w sądach, są na wynagradzanie służalców, są na sumy i inne mało ważne sprawy, ale nie ma dla pracowników. Ci muszą pracować niemal dla idei i jeszcze stawia im się coraz wyższe wymagania. Niech pracują wydajniej dla dobra SUM, po to żeby władze mogły wydawać niemałe pieniądze po uważaniu.