Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

sobota, 15 maja 2010

Na stronie NSZZ "Solidarność" SUM (solidarnosc-sum.ovh.org) znajdują się informacje o planowanych podwyżkach, warto się z tymi propozycjami zapoznać.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Podwyżki raczej marne, tak jak cała polska nauka dogorywująca przy akompaniamencie piewców "sukcesu" z różnych środowisk opiniotwórczych i politycznych. Mnie zdumiewa fakt jak duża jest liczba wykładowców w uczelni, to także dowód choroby SUM.

Anonimowy pisze...

Wykaz propozycji podwyżki pozwala na przeglad wynagrodzen w SUM, kóre w większości sa na najniższym poziomie w taryfikatorze. Tutaj nasuwa się jasne pytanie dotyczące wystapienia Pani Rektor na wspolnej RW, która tak dobitnie uzasadniała wynagrodzenie Kuraszewskiej. - Jak to jest, że najwyższe uposażenie w taryfikatorze otrzymuje Pani Kuraszewska, a reszta pracownikow pozostaje na dolnym poziomie taryfikatora, znaczaco odbiegajac od uposazen w innych uczelniach?
Czy w opinii Pani Rektor gorzej wykonują swoje obowiązki od Pani Kuraszewskiej?

Anonimowy pisze...

Mam takie same odczucia jak wpisujący przede mną. Jeżeli niemal wszyscy oscylują wokół dolnych widełek, to dlaczego akurat kuraszewska ma górne? Ponadto dlaczego osoby nowo przyjmowane otrzymują wyższe stawki niż osoby przed emeryturą? Czyżby też źle pracowały? Kuraszewska też kiedyś będzie przed emeryturą i życzymy jej tego samego (tzn. najnizszej stawki). Mamy nadzieję, że się nie zdziwi. Bo stare porzekadło mówi...."dobro wraca, ale zło w dwójnasób"

Anonimowy pisze...

Właśnie, pani rektor bardzo uzasadniała wysokość zarobków Kuraszewskiej innymi uczelniami. Ale nie pokazała ile w tamtych uczelniach zarabiają profesorowie, docenci oraz pozostali pracownicy. Być może też mają górne stawki w swoich grupach. To jest ewidentna manipulacja, zresztą nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. Apelujemy o jak najszybsze wypłacenie nam należnych i przyznanych przez ministerstwo pieniędzy, bo są dla nas, a nie dla uczelni. Tymczasem przetrzymywane (zamrożone)są przez uczelnię na kontach w celu uzyskania odsetek. To proszę nam wypłacić również te odsetki.
Pracownik