sobota, 15 maja 2010

Na stronie NSZZ "Solidarność" SUM (solidarnosc-sum.ovh.org) znajdują się informacje o planowanych podwyżkach, warto się z tymi propozycjami zapoznać.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Podwyżki raczej marne, tak jak cała polska nauka dogorywująca przy akompaniamencie piewców "sukcesu" z różnych środowisk opiniotwórczych i politycznych. Mnie zdumiewa fakt jak duża jest liczba wykładowców w uczelni, to także dowód choroby SUM.

Anonimowy pisze...

Wykaz propozycji podwyżki pozwala na przeglad wynagrodzen w SUM, kóre w większości sa na najniższym poziomie w taryfikatorze. Tutaj nasuwa się jasne pytanie dotyczące wystapienia Pani Rektor na wspolnej RW, która tak dobitnie uzasadniała wynagrodzenie Kuraszewskiej. - Jak to jest, że najwyższe uposażenie w taryfikatorze otrzymuje Pani Kuraszewska, a reszta pracownikow pozostaje na dolnym poziomie taryfikatora, znaczaco odbiegajac od uposazen w innych uczelniach?
Czy w opinii Pani Rektor gorzej wykonują swoje obowiązki od Pani Kuraszewskiej?

Anonimowy pisze...

Mam takie same odczucia jak wpisujący przede mną. Jeżeli niemal wszyscy oscylują wokół dolnych widełek, to dlaczego akurat kuraszewska ma górne? Ponadto dlaczego osoby nowo przyjmowane otrzymują wyższe stawki niż osoby przed emeryturą? Czyżby też źle pracowały? Kuraszewska też kiedyś będzie przed emeryturą i życzymy jej tego samego (tzn. najnizszej stawki). Mamy nadzieję, że się nie zdziwi. Bo stare porzekadło mówi...."dobro wraca, ale zło w dwójnasób"

Anonimowy pisze...

Właśnie, pani rektor bardzo uzasadniała wysokość zarobków Kuraszewskiej innymi uczelniami. Ale nie pokazała ile w tamtych uczelniach zarabiają profesorowie, docenci oraz pozostali pracownicy. Być może też mają górne stawki w swoich grupach. To jest ewidentna manipulacja, zresztą nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. Apelujemy o jak najszybsze wypłacenie nam należnych i przyznanych przez ministerstwo pieniędzy, bo są dla nas, a nie dla uczelni. Tymczasem przetrzymywane (zamrożone)są przez uczelnię na kontach w celu uzyskania odsetek. To proszę nam wypłacić również te odsetki.
Pracownik