Na stronie NSZZ "Solidarność" SUM (solidarnosc-sum.ovh.org) znajdują się informacje o planowanych podwyżkach, warto się z tymi propozycjami zapoznać.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Zapraszam do lektury książki o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów w naszej Uczelni w latach 1980-81. To był niezwykle dynamiczny okres polskie...
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1982 r). W roku 1980 był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów Ś.A.M. Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Przez służbę bezpieczeństwa scharakteryzowany jako: „...inicjator i założyciel NZS-u, aktywny uczestnik wielu negatywnych inicjatyw politycznych...”
Od 1994 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym S.U.M. Jest specjalistą chorób wewnętrznych (1989 r.). W roku 1993 uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2000 stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. ”Pomiary ilościową metodą ultradźwiękową osób zdrowych (dzieci, kobiet i mężczyzn), kobiet w okresie pomenopauzalnym poddanych hormonalnej terapii zastępczej oraz kobiet i mężczyzn z przebytymi złamaniami o charakterze atraumatycznym: analiza oparta na grupie 3566 przypadków”. W 2001 roku był inicjatorem powstania Zakładu Chorób Metabolicznych Kości (pierwszego w kraju) oraz stworzył autorski program nauczania studentów medycyny w ramach zajęć z chorób wewnętrznych. W latach 1997-2023 opublikował w renomowanych periodykach medycznych, takich, jak: Journal of Bone and Mineral Research, Bone, Osteoporosis International, Maturitas, British Journal of Radiology, Journal of Clinical Densitometry, Ultrasound in Medicine and Biology, Dentomaxillofacial Radiology, Clinical Rheumatology, International Journal of Clinical Practice, Hormone and Metabolic Research, Journal of Bone Mineral Metabolism, Journal of Pediatrics Orthopaedics, Diabetologia, Medical Hypotheses, Gynecological Endocrinology, BMC Musculoskeletal Disorders, Journal of Ultrasound, Obesity Surgery, International Journal Journal of Surgery, Endokrynologia Polska, Public Health Nutrition, Climacteric, Journal of Musculoskeletal and Neuronal Interactions, Archives of Medical Sciences, Annals of Agric and Environmental Medicine, Journal of Human Health, Population and Nutrition, Aging Clin Exp Res, Adv Clin Exp Med i Information Sciences 1234 oryginalne prace. W 2024 roku nagrodzony Nagroda Ministra za całokształt dorobku. Łączny Impact Factor prac pełnotekstowych wynosi 398,256 (wg danych Biblioteki Głównej SUM, 09.11.2023), liczba cytowań 2405 i współczynnik Hirscha 27 (wg bazy Scopus z 17.11.2024). W 2003 roku uzyskał tytuł profesora, a w 2004 roku stanowisko profesora nadzwyczajnego, w 2010 profesora zwyczajnego. Pod jego kierunkiem 20 osób uzyskało stopień doktora nauk medycznych. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe przez Rektora S.U.M., a w 2004 i 2006 r. jego prace naukowe zostały wyróżnione Nagrodą Naukową Ministra Zdrowia. Jest organizatorem i kierownikiem naukowym podyplomowych kursów szkoleniowych dla lekarzy z zakresu chorób metabolicznych kości, ekspertem programu Horyzont 2020 oraz był ekspertem Unii Europejskiej w V, VI i VII Programie Ramowym. Odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest żonaty, ma dwóch synów, żona Bogna jest profesorem medycyny, a jego hobby to narciarstwo zjazdowe i turowe oraz rower.
Na stronie NSZZ "Solidarność" SUM (solidarnosc-sum.ovh.org) znajdują się informacje o planowanych podwyżkach, warto się z tymi propozycjami zapoznać.
4 komentarze:
Podwyżki raczej marne, tak jak cała polska nauka dogorywująca przy akompaniamencie piewców "sukcesu" z różnych środowisk opiniotwórczych i politycznych. Mnie zdumiewa fakt jak duża jest liczba wykładowców w uczelni, to także dowód choroby SUM.
Wykaz propozycji podwyżki pozwala na przeglad wynagrodzen w SUM, kóre w większości sa na najniższym poziomie w taryfikatorze. Tutaj nasuwa się jasne pytanie dotyczące wystapienia Pani Rektor na wspolnej RW, która tak dobitnie uzasadniała wynagrodzenie Kuraszewskiej. - Jak to jest, że najwyższe uposażenie w taryfikatorze otrzymuje Pani Kuraszewska, a reszta pracownikow pozostaje na dolnym poziomie taryfikatora, znaczaco odbiegajac od uposazen w innych uczelniach?
Czy w opinii Pani Rektor gorzej wykonują swoje obowiązki od Pani Kuraszewskiej?
Mam takie same odczucia jak wpisujący przede mną. Jeżeli niemal wszyscy oscylują wokół dolnych widełek, to dlaczego akurat kuraszewska ma górne? Ponadto dlaczego osoby nowo przyjmowane otrzymują wyższe stawki niż osoby przed emeryturą? Czyżby też źle pracowały? Kuraszewska też kiedyś będzie przed emeryturą i życzymy jej tego samego (tzn. najnizszej stawki). Mamy nadzieję, że się nie zdziwi. Bo stare porzekadło mówi...."dobro wraca, ale zło w dwójnasób"
Właśnie, pani rektor bardzo uzasadniała wysokość zarobków Kuraszewskiej innymi uczelniami. Ale nie pokazała ile w tamtych uczelniach zarabiają profesorowie, docenci oraz pozostali pracownicy. Być może też mają górne stawki w swoich grupach. To jest ewidentna manipulacja, zresztą nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. Apelujemy o jak najszybsze wypłacenie nam należnych i przyznanych przez ministerstwo pieniędzy, bo są dla nas, a nie dla uczelni. Tymczasem przetrzymywane (zamrożone)są przez uczelnię na kontach w celu uzyskania odsetek. To proszę nam wypłacić również te odsetki.
Pracownik
Prześlij komentarz