Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 26 lutego 2010

Śląski Uniwersytet Medyczny w obiektywie – część 11.

Równocześnie rozpoczęto prace projektowe i budowlane dla potrzeb Wydziału Farmaceutycznego. Do tego budynku (ul. Ostrogórska) mieliśmy się wprowadzić w 1980 roku. W miarę pozyskiwania pieniędzy budowla ta rozrastała się i przed dużym budynkiem widoczny jest niższy, w którym miały być zlokalizowane sale wykładowe. Jak SUM rozwiązuje problem tej inwestycji ostatnio opisano: Jak SUM lekceważy sosnowiec

Należy tylko postawić sobie pytanie: ile rocznie uczelnię kosztuje utrzymanie tego obiektu?


sosnowiec

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

To samo z ACM. Przykre, że wszystkie osoby, które mogły coś zrobić i nic nie zrobiły aby temu zapobiec. A teraz krzyczą że obecne władze uczelni nic nie robią.Problem trwa już od kilkunastu lat. Dopiero teraz się obudziliście?

Anonimowy pisze...

Na temat tej inwestycji w prasie lokalnej :www.sosnowiec.info ukazuje się ostatnio wiele artykułów. Odsyłam do artukułu Janusza Lewanada z dnia 2 grudnia 2009 pt:Budowa kampusu Farmacji(przy ul.Jedności) bez wsparcia Sosnowca w którym czytamy :jednym z powodów zajęcia takiego stanowiska przez radnych jest brak reakcji władz uczelni na uregulowanie stanu prawnego budowli przy ul. Ostrogórskiej. 18 stycznia br ukazuje sie kolejny artykuł dotyczący tej budowli pt: Pani rektor zawraca kota ogonem

Anonimowy pisze...

Odpowiedż dla autora komentarza z 07:17
Inni nie zrobili nic i odeszli w niesławie. Nie zwalnia to obecnych władz od powielania błędów. Przecież obecne władze dostały się na stołki pod hasłami krytyki poprzedników i chęci naprawy uczelni. I tak już naprawiają 4,5 roku, więc można chyba żądać jakichś efektów. Tymczasem nie ma ich wcale. No może poza zwalnianiem ludzi, mobbingowaniem, krzywdzeniem i zastraszaniem. Ale nie takich działań oczekiwaliśmy. Poza tym władze uczelni skłócone są ze wszystkimi samorządowymi gospodarzami terenów, na których działa SUM. Nie mozna więc liczyć na ich przychylność. Arogancja i pycha naszych pań uniemożliwia jakąkolwiek współpracę.
Związki zawodowe to w chwili obecnej jedyna siła mogąca przeciwstawić się złu.

Anonimowy pisze...

Liczne komentarze w prasie i tytuły oskarżające nasze władze o niegospodarność spływają po nich jak po gęsiach. Nic sobie z tego nie robią. Ale niegospodarność to przecież przestępstwo i powinny za to odpowiedzieć.

student_wlkatowice pisze...

Wysadzić to w powietrze... Kolejny ohydny moloch z serii "żółty, azbestowy". Wystarczy ich już na Ligocie... Swoją drogą to nie wiem czy jest druga uczelnia medyczna na świecie, która tak dbałaby o swoich studentów - serwując im kampus oklejony płytami azbestowymi...

Anonimowy pisze...

Tylko że ktoś musiał wybrać te władze...