Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 21 grudnia 2009

Kardiologia, czyli Polak potrafi

Zdjęcie przedstawia okazały gmach Śląskiego Centrum Chorób Serca. Otwarcie ma nastąpić we wrześniu 2010. Co prawda budynek nie należy do uczelni, ale w Śląskim Centrum Chorób Serca są posadowione kliniki kardiologiczne zatem pewną korzyść odniesie także nasz uniwersytet.

To taki optymistyczny akcent na nadchodzące Święta…

kardiologia

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Warto zwrócić uwagę opinii akademickiej na aspekt tegorocznych nagród naukowych i dydaktycznych p. rektor, na które przeznaczono znaczą kwotę ponad 1 milion złotych budżetu uczelni. Regulamin przyznawania nagród zawiera wyłącznie ogólne warunki nagród dla nauczycieli akademickich, nie podaje kryteriów ich przyznawania w trzech kategoriach.

Kilka lat temu uczelnia oficjalnie ogłaszała skład komisji na poszczególnych wydziałach, które decydowały o przyznaniu lub nie powyższych nagród. W tym roku nic na ten temat nie wiadomo. Wnioski były składane bezpośrednio do dziekanów wydziałów SUM. Możliwa jest sytuacja, że kierownik nie złożył takiego wniosku, pomimo, że został on przygotowany i uzgodniony z zainteresowanym lub wycofanie juz złożonego wniosku na żądanie kierownika. Zasady przyznawania nagród rektorskich powinny być jednoznaczne i transparentne, aby każdy kto na nie zasłużył otrzymał adekwatne wyróżnienie.

Anonimowy pisze...

Drogi Anonimowy Optymisto,
w tej uczelni nic nie jest jasne i transparentne, a zasady nie istnieją. Jezeli coś było składane bezposrednio do dziekanów to... juz wszyscy chyba wiemy o co chodziło i że zasady stanowił brak zasad...