poniedziałek, 21 grudnia 2009

Kardiologia, czyli Polak potrafi

Zdjęcie przedstawia okazały gmach Śląskiego Centrum Chorób Serca. Otwarcie ma nastąpić we wrześniu 2010. Co prawda budynek nie należy do uczelni, ale w Śląskim Centrum Chorób Serca są posadowione kliniki kardiologiczne zatem pewną korzyść odniesie także nasz uniwersytet.

To taki optymistyczny akcent na nadchodzące Święta…

kardiologia

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Warto zwrócić uwagę opinii akademickiej na aspekt tegorocznych nagród naukowych i dydaktycznych p. rektor, na które przeznaczono znaczą kwotę ponad 1 milion złotych budżetu uczelni. Regulamin przyznawania nagród zawiera wyłącznie ogólne warunki nagród dla nauczycieli akademickich, nie podaje kryteriów ich przyznawania w trzech kategoriach.

Kilka lat temu uczelnia oficjalnie ogłaszała skład komisji na poszczególnych wydziałach, które decydowały o przyznaniu lub nie powyższych nagród. W tym roku nic na ten temat nie wiadomo. Wnioski były składane bezpośrednio do dziekanów wydziałów SUM. Możliwa jest sytuacja, że kierownik nie złożył takiego wniosku, pomimo, że został on przygotowany i uzgodniony z zainteresowanym lub wycofanie juz złożonego wniosku na żądanie kierownika. Zasady przyznawania nagród rektorskich powinny być jednoznaczne i transparentne, aby każdy kto na nie zasłużył otrzymał adekwatne wyróżnienie.

Anonimowy pisze...

Drogi Anonimowy Optymisto,
w tej uczelni nic nie jest jasne i transparentne, a zasady nie istnieją. Jezeli coś było składane bezposrednio do dziekanów to... juz wszyscy chyba wiemy o co chodziło i że zasady stanowił brak zasad...