Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 23 grudnia 2009

W chwili tej,
gdy gasną spory, gdy wybaczenie goi rany,
życzę wszystkim Czytelnikom blogu
po pierwsze - zdrowia i siły,
po wtóre - otwartego serca i bystrych oczu,
i po trzecie - wiary, że czas potrafi nie tylko leczyć ale i zmieniać na lepsze.
W Nowym 2010 Roku.

6 komentarze:

Portier pisze...

Uśmiechniętych Świąt pełnych wymarzonych prezentów i dobrych ludzi, pachnącej choinki i wyłącznie udanych planów w 2010 roku życzy Panu Profesorowi i wszystkim pracownikom SUM... wyżej ;) podpisany P.

Anonimowy pisze...

Duzo zdrowia , szczescia i wytrwałałosci - stały czytelnik Bloga

Anonimowy pisze...

Wesołych Świąt Panie Profesorze, wytrwałości, wiary i siły w trudach życia codziennego i akademickiego !!!!
Pracownik Okulistyki na Ceglanej

student_wlkatowice pisze...

Wesołych Świąt dla Pana, Panie Profesorze, Pańskiej rodziny oraz dla wszystkich czytelników bloga!

Anonimowy pisze...

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku dla Pana Profesora, jego najbliższych i wszystkich czytelników bloga.

Anonimowy pisze...

Dzięki za życzenia
A to ode mnie dla autora
i czytelników
Nadziei - by nie opuszczała
Radości- by rozweselała,
Miłości - by obrodziła,
Dobroci by zawsze była.

Życzy okazji Świąt Bożego Narodzenia Czarek z rodziną