czwartek, 11 czerwca 2009

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim odbyły się rozmowy dotyczące konfliktu wokół przyszłości Szpitala Klinicznego nr 5. Spotkanie prowadził Wicewojewoda Adam Matusiewicz. Obecna była Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera, Prorektor ds. klinicznych prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, prof. dr hab. n. med. Wanda Romaniuk, kierownik Kliniki Okulistyki, dyrektor szpitala Grażyna Leszczyńska oraz przedstawiciele Komitetu Obrony Szpitala z lek. med. Markiem Czekajem.

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego jednogłośnie przy obecności 9 członków uznała za zasadne podjęcie działań. Zostanie powołany mediator pośredniczący w rozmowach.

Uczyniony został kolejny krok w kierunku uzyskania porozumienia, będziemy dalej obserwować rozwój wypadków.

1 komentarze:

pracownik okulistyki pisze...

Nerwowo oczekiwaliśmy na wyniki środowych rozmów w naszej sprawie. Wynik głosowania komisji i wnioski końcowe pozwalają na szczyptę optymizmu, bo wreszcie ktoś niezależny uznał nasze prawo do głosu. Władze SUM stale usiłowały wmówić nam przy użyciu różnych "forteli", że nie jesteśmy stroną w toczącym się sporze. Pani Rektor, odniosła Pani skutek odwrotny do zamierzanego. Tak, jak w powiedzeniu, "co nas nie zabije, to zapewne wzmocni", było i w naszym przypadku. Ten czas, gdzie musieliśmy walczyć o swoje prawo bardzo zbliżył nas do siebie. Ma Pani teraz naprzeciw zwartą i solidaryzującą się ze sobą grupę.
Jak będzie dalej... chyba nikt nie spodziewa się, że szybko i sprawnie rozwiąże się ten konflikt. My, wspierając się wzajemnie, mamy jednak dużo siły!