Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 11 czerwca 2009

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim odbyły się rozmowy dotyczące konfliktu wokół przyszłości Szpitala Klinicznego nr 5. Spotkanie prowadził Wicewojewoda Adam Matusiewicz. Obecna była Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera, Prorektor ds. klinicznych prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, prof. dr hab. n. med. Wanda Romaniuk, kierownik Kliniki Okulistyki, dyrektor szpitala Grażyna Leszczyńska oraz przedstawiciele Komitetu Obrony Szpitala z lek. med. Markiem Czekajem.

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego jednogłośnie przy obecności 9 członków uznała za zasadne podjęcie działań. Zostanie powołany mediator pośredniczący w rozmowach.

Uczyniony został kolejny krok w kierunku uzyskania porozumienia, będziemy dalej obserwować rozwój wypadków.

1 komentarze:

pracownik okulistyki pisze...

Nerwowo oczekiwaliśmy na wyniki środowych rozmów w naszej sprawie. Wynik głosowania komisji i wnioski końcowe pozwalają na szczyptę optymizmu, bo wreszcie ktoś niezależny uznał nasze prawo do głosu. Władze SUM stale usiłowały wmówić nam przy użyciu różnych "forteli", że nie jesteśmy stroną w toczącym się sporze. Pani Rektor, odniosła Pani skutek odwrotny do zamierzanego. Tak, jak w powiedzeniu, "co nas nie zabije, to zapewne wzmocni", było i w naszym przypadku. Ten czas, gdzie musieliśmy walczyć o swoje prawo bardzo zbliżył nas do siebie. Ma Pani teraz naprzeciw zwartą i solidaryzującą się ze sobą grupę.
Jak będzie dalej... chyba nikt nie spodziewa się, że szybko i sprawnie rozwiąże się ten konflikt. My, wspierając się wzajemnie, mamy jednak dużo siły!