Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 15 kwietnia 2009

Ciąg dalszy sprawy Rotmistrza Pileckiego

http://bukojer.salon24.pl/506973.html

1 komentarze:

Piotr Leśniak - Katowice Ligota pisze...

Czy czytał Pan Profesor również komentarze pod tekstem, do którego prowadzi link? Przecież tam za chwilę ktoś rozpali stosy! Bądźmy poważni. Nie mam zamiaru chwalić polskich europosłów za to jak się zachowali, ale pisanie o tym, że teraz powinni ustąpić to gruba przesada. Baaardzo gruba. Mniej więcej taką politykę prowadził swego czasu Jarosław Kaczyński. Małe symboliczne sukcesy nazwijmy je „ideologiczno historyczne” i ogromny, przeogromny wstyd za metody, jakimi do nich doprowadzano oraz oddźwięk, jaki powodowały w Europie. Jak pisałem wczoraj, najpierw, zanim chwycimy za szabelki, powinniśmy pewne sprawy „zaszczepić” młodym i nie tylko młodym Polakom. Najpierw powinniśmy umieć je nagłośnić w kraju i przede wszystkim wyzbyć się śmiesznej momentami wiary w to, że polskie doświadczenia historyczne są jedyne, wyjątkowe i nadające nam jakiś szczególny status.

Proszę spojrzeć jak wyglądało kandydowanie Radosława Sikorskiego na fotel szefa NATO. Nawet rząd i on sam nie potrafili jasno stwierdzić, o co im chodzi, ale potem lali łzy, że się nie udało. Ale CO, co u diaska miało się udać?

Jak powiedziałem, uważam, że decyzja polskich europosłów nie należy do najszczęśliwszych, ale teraz nawet mówienie o tym, że powinni oddać mandaty jest działaniem szkodliwym i obniżającym prestiż państwa. Nie dziwi potem, że stereotyp Polaka to nieodpowiedzialny, źle zorganizowany i nie całkiem poważny „ułan”…

Nie bądźmy w XXI wieku ułanami, bo trafimy wreszcie do skansenu.