Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 14 kwietnia 2009

Polska klasa polityczna, czyli brak klasy, przyzwoitości, uczciwości, patriotyzmu!

http://www.foltynkubicka.pl/pl/c2VsZWN0ZWR8ODd8c3Vic2VsZWN0ZWR8MTU1Mw==/subpage.php

1 komentarze:

Piotr Leśniak - Katowice Ligota pisze...

Nie wiem gdzie tu cokolwiek o uczciwości czy przyzwoitości. Polscy politycy są przecież ułamkiem społeczeństwa, ułamkiem w znaczeniu „częścią” nie „drobnym fragmentem”. Kto z zapytanych na ulicy tzw. przeciętnych obywateli wiedziałby kim był rotmistrz Pilecki? Ilu w ogóle chciałoby na jakiekolwiek pytanie odpowiedzieć? Zapewne niewielu. Więc kiedy uparcie budujemy samochód na kwadratowych kołach nie dziwmy się potem, że nie jeździ. Jeśli się mówi, że patriotyzm to nacjonalizm, a historia nie jest tak naprawdę do niczego potrzebna, jeśli się funduje społeczeństwu spektakle, w których dwie najważniejsze w kraju osoby nie są w stanie rozmawiać jak ludzie, to gdzie, gdzie pytam się jest szansa na patriotyzm? Skąd i do czego ma się on brać? Racja, oczywiście, że nie można stawiać znaku równości pomiędzy życiem wygodnym i w sprawnym państwie, a pomiędzy szacunkiem czy miłością do niego, to nie w tym rzecz. Komuniści w PRL mieli takie wcale mądre hasło „Patriotyzm najpełniej wyraża się w czynach” i choć daleko mi do sympatii do nich z tym akurat się zgadzam. Nie uczmy ludzi miłości do Polski pomnikami i sztandarami, sprawmy by nasza ojczyzna działała sprawniej, by nie zostawiała ludzi w potrzebie na łasce losu, by była skuteczna i szanowana, by dawała szansę jednostkom aktywnym i nietuzinkowym. Zmieniajmy nasze tu i teraz od podstaw, a nawet nie zauważymy, kiedy „ten kraj” stanie się NASZYM krajem. Wtedy ta pamięć i duma z historii pojawią się same, bez uchwał, deklaracji i pomników.