Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 16 lutego 2009


fot. Katarzyna Prokuska


12 lutego odbyła się uroczysta gala, na której ogłoszono oficjalne wyniki konkursu na blog roku 2008. Zwyciężył blog prowadzony przez młodą dziewczynę (http://mojtata.blog.onet.pl), najlepszym w powszechnym głosowaniu sms-owym blogiem został blog redaktora Michalkiewicza (http://www.michalkiewicz.blog.onet.pl), a w kategorii blogów młodzieżowych do 16 lat wygrał blog http://marcinmalik.blog.onet.pl.

Wyboru bloga roku oraz najlepszych blogów w poszczególnych kategoriach dokonali jurorzy. Nie obyło się tu bez dziwnych werdyktów, np. blog Michalkiewicza, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii „polityka” nie zmieścił się w trójce najlepszych blogów. Nic dziwnego bo jurorem był Jacek Żakowski daleki od poglądów autora. Ale czy można tak bardzo manipulować wynikami? Takie zwyczaje lekceważenia opinii szerokich kręgów już znamy z minionej epoki, z której J. Żakowski widać jeszcze nie wyszedł…

W III etapie konkursu już nie można było nic zmanipulować i zasłużenie wygrał Michalkiewicz.

Ciekawa była wypowiedź 15-latka z Wrocławia, Marcina Malika. W zaskakująco dojrzały sposób opisał o czym traktuje jego blog; dotyczy świata polityki, czyli bagna jak ujął autor. Otrzymał gromkie brawa.

Tu chciałbym opisać mały incydent z udziałem J. Senyszyn, posłanki na Sejm RP, która wolą J. Żakowskiego zwyciężyła wśród blogów politycznych. Po uroczystości wręczenia nagród był bankiet. Wszyscy spokojnie stali w kolejce, gdy nagle przede mną pojawiła się pani poseł i jak gdyby nigdy nic zaczęła sobie nakładać na talerz potrawy. Zapytałem się dlaczego nie stoi jak inni i usłyszałem, że kobiety w ciąży nie muszą czekać! Na moją uwagę, że nie jest niestety w tym wieku, że kompromituje siebie i klasę polityczną, i jest takim właśnie typowym przedstawicielem „bagna” wg słów Marcina Malika udawała nie słyszy, ale już się nie uśmiechała. Na scenie, gdy pani profesor odbierała nagrodę była „klasa”, a za chwilę zobaczyliśmy prawdziwe oblicze czołowej posłanki SLD.

Oj, daleka droga czeka pokolenie Malika i jego rówieśników!

I na koniec parę uwag ogólnych dotyczących blogów, jako zjawiska. Do konkursu zgłoszono 9132 blogi, a pewnie jest ich w Polsce wielokrotnie więcej. Mają bardzo różny charakter, styl, poziom, dotyczą chyba wszelkich możliwych sfer życia. To fenomen, można dzielić się z innymi ludźmi, nawet z drugiego końca świata swoimi poglądami, pasjami, uwagami. Internet dosłownie łączy ludzi.

W czasie głosowania zebrano kwotę ponad 43.000 zł dzięki czemu pokryte zostaną koszty pobytu na turnusach rehabilitacyjnych grupy dzieci z porażeniem mózgowym.

Na mój blog wysłano kilkaset sms-ów, wszystkim dziękuję w imieniu własnym oraz chorych dzieci.

0 komentarze: