25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

czwartek, 20 lutego 2020

Debata wyborcza

Na stronie uczelni Uczelniana Komisja Wyborcza zamieściła wczoraj komunikat o debacie kandydatów na stanowisko rektora SUM 9 marca. To dobra wiadomość, debata jest bardzo ważna. Wyznaczono termin nadsyłania pytań do obu kandydatów informując także, że będzie także możliwość zadawania pytań w czasie trwania debaty o ile będzie wystarczy czasu.
Wyrażam pogląd, że pytania z sali są najważniejszą częścią debaty. Bez nich debata straci autentyczność, niezbędna jest wymiana poglądów na "żywo". Mam nadzieję, że każdy z obecnych będzie miał szansę na zadanie pytania i uzyskanie wyczerpującej odpowiedzi od obu kandydatów.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czekamy też na przejrzystą informację o kryteriach awansu - bo jak na razie to tylko praca na Wydziale Nauk o Zdrowiu pozwala, że byle by mieć habilitację nie ważne kiedy i z jakim dorobkiem to już się jest profesorem SUM, natomiast pracownicy Wydziałów Nauk Medycznych, dłużej po habilitacji i z większym dorobkiem są DYSKRYMINOWANI!

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze,

Debata debatą ale to jak można się tylko domyślać będą tylko słowa puste i wyborcze...

Mam inne pytanie

Dlaczego elektorzy mogą głosować tylko w Katowicach w lokalu wyborczym ? dlaczego nie drogą internetową albo w obwodowych (wydziałowych) komisjach wyborczych ? Czy Uczelnia obawia się mataczenia ? a może cyber-ataku ?

Część środowiska ma już dość ciągłych wycieczek do Katowic (pro bono) z dużym wyprzedzeniem czasowym bo i poszukiwanie miejsc parkingowych to jak walka o ogień. Jeśli tych wycieczek jest więcej (a jest coraz więcej vide de-forma 2.0) to już mamy do czynienia nie tylko ze stratą czasu ale i pieniędzy na dojazdy.

Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie te pseudo-komisje zabierają czas i odrywają od nauki i dydaktyki . Właśnie dlatego tak ważna była de-centarlizacja administracji Państwowej ale także i Uczelnianej. Obecnie dzięki tej deformie - znów Uniwersytet się scentralizował i w zasadzie Rektorat nabrał większego znaczenia , pytanie tylko czy słusznie ?Anonimowy pisze...

Czy może Pan Profesor umieścić informację nt. dzisiejszej Rady dydaktycznej WNM w Zabrzu ?
Było dobre wyborcze wystąpienie Prof. Szczepańskiego bez zbędnego obiecywania, skromna ale i znająca potrzeby i bolączki naszego Uniwersytetu osoba. A jak z frekwencją ? jakie mają Państwo opinie nt.t.